گوگل تغییر بزرگی در خدمات آنلاین خود داد و مجموعه ابزارهای راندمان ورک اسپس را به روی همه کاربرانی که حساب کاربری گوگل دارند، گشود.

به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، این اقدام گوگل به مفهوم آنست که کاربران جهت استفاده از قابلیتهای بیشتر در سرویسهای گوگل درایو، میت، داکس، شیتس و سرویسهای دیگر نیازی به داشتن پروفایل سازمانی ندارند. طبق بیانیه مطبوعاتی گوگل، حالا بیش از سه میلیارد کاربر فعلی گوگل به ورک اسپیس بطور کامل دسترسی دارند.

کاربران باید گوگل چت را در جی میل فعال کنند تا دسترسی به خدمات یکپارچه گوگل را تجربه کنند. البته کاربران ممکنست تغییر بزرگی را احساس نکنند برای اینکه اکانتهای رایگان قبل از این به سرویسهایی مانند گوگل درایو و داکس دسترسی داشتند. اما ورک اسپیس قابلیتهایی نظیر پیشنهادهای هوشمند در ایمیلها یا اسناد را فراهم می آورد و امکان منشن کردن افراد با بهره گیری از علامت @ برای افزودن آنها به وظایف و ارائه کردن اسناد، صفحات یا اسلایدها به شکل مستقیم در تماس های گوگل میت وجود دارد.

در حالی که بیشتر این قابلیتها حالا رایگان شده است، گوگل نسخه پولی به نام Workspace Individual معرفی نمود که صاحبان شرکتهای کوچک را هدف گرفته و قابلیتهای پولی شامل خدمات رزرو هوشمند، دیدارهای ویدیویی حرفه ای، بازاریابی ایمیلی شخصی سازی شده و موارد دیگر را فراهم می آورد.

گوگل نه فقط ورک اسپیس را به روی همه می گشاید بلکه بعضی قابلیتهای جدید را هم معرفی می کند. گوگل چت برای کار قدرتمندتر شده و بیشتر شبیه Slack می شود. با این وجود ابزارهای همکاری بیشتری نسبت به این اپلیکیشن پیام رسانی فراهم می آورد. گوگل همین طور اعلام نمود اسپیس با فایلها و وظایف یکپارچه می شود تا همه اطلاعات مربوط، مکالمات و فایلها برای یک پروژه سازماندهی شود. این یکپارچگی مطالب برای موضوعات می تواند در سطح سازماندهی مدیریت شود.

بعضی تصاویری که گوگل فراهم نموده است، نشان میدهد اسپیس به کاربران اجازه می دهد ستونی در سمت چپ برای چت با همکارانشان داشته باشند و دو سوم دیگر صفحه اسنادی که کاربر درحال ویرایش آنهاست را نمایش می دهد. در بالای ستون چت، کاربر گزینه ای برای نگاه کردن به مکالمه یا سوئیچ به فایلها یا وظایف دارد. همین طور کاربر می تواند بوسیله یک منوی کشویی در بالای صفحه گروه متفاوتی را انتخاب نماید که چت جدید و فایلها و وظایف همراه آنرا باز می کند.

بر اساس گزارش انگجت، تماس های ویدیویی هم ارتقا پیدا کرده و گوگل قابلیتهای بیشتری را که در سرویسهایی مانند زوم و تیمز مایکروسافت وجود داشت را به تماس های ویدیویی خود افزود. گوگل میت از سپتامبر دارای گزینه کامپنیون می شود که به کاربران امکان می دهد بوسیله ویدیوکنفرانس، در دیدارهای محل کار شرکت نمایند. هدف از این کار فراهم سازی شرایط برابر کارمندان دورکار با همکارانشان است که حضور فیزیکی در محل کار دارند.

همچنین گوگل برای تقویت امنیت دیجیتالی، امکان رمزنگاری را فراهم می آورد تا کاربران با کلیدهای رمزنگاری که در اختیار دارند، از داده های خود حفاظت کنند و اطلاعاتشان برای گوگل و سایرین غیرقابل رمزگشایی باشد.