نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عدم همکاری ها مناسب بانک ها با سرمایه گذاران، اظهار داشت: بانک ها از سرمایه گذاران به ویژه در زمینه گردشگری باید حمایت کنند.
حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی روز دوشنبه در مراسم افتتاح پارک آبی تبریز، اضافه کرد: در وضعیت اقتصادی سخت فعلی اگر پشتیبانی از سرمایه گذاران صورت نگیرد، مساله اشتغال در کشور با مشکلات عدیده مواجه خواهد شد.
وی گفت: صنعت گردشگری یکی از پردرآمدترین و با اهمیت ترین حوزه های اشتغالزایی در کشور است که باتوجه به ظرفیت های بسیار عدیده طبیعی و جاذبه های مختلف فرهنگی و تاریخی کشور، پشتیبانی از کسانی که دراین زمینه حاضر به فعالیت هستند، اجتناب ناپذیر است.
میرتاج الدینی با اشاره به وجود سرمایه گذاران گوناگون و عاشق فعالیت در آذربایجان و تبریز، تصریح کرد: این خطه از ایران اسلامی در طول تاریخ جزو مناطق بسیار مهم گردشگری با پیشنه ای بسیار دراز است که همین سابقه باید در وضعیت فعلی نیز حفظ و حراست شود که این امر جز با پشتیبانی از سرمایه گذاران محقق نمی گردد.
وی افتتاح پارک آبی تبریز بعنوان بزرگترین مرکز رفاهی و تفریحی این حوزه در کشور را نشانه ای از عزم و اراده جدی سرمایه گذاران آذربایجانی دانست و افزود: بدون تردید اگر این سرمایه گذاران از طرف دستگاه های اجرائی و به ویژه بانک ها مورد حمایت واقعی قرار بگیرند، می توانند در حوزه اشتغالزایی اقدامات ماندگار و بسیار موثری انجام دهند.
میرتاج الدینی با اعلان اینکه بیش از ۹۰ درصد سرمایه گذاری برای پروژه پارک آبی توسط بخش خصوصی صورت گرفته است، از این که بانک ها تا حالا به این سرمیاه گذار به خوبی تعامل نداشته اند، گلایه نمود و اظهار داشت: بانکهای عامل باید دراین زمینه به خوبی وارد میدان شده و تعامل بیشتری با سرمایه گذاران داشته باشند.
وی اشاره کرد: حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در زیرساخت های این بخش می تواند در تحقق پشتیبانی از تولید و اشتغالزایی و رفع موانع تولید بسیار مفید و موثر واقع شود.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا، مجموعه پارک آبی تبریز در زمینی به مساحت ۲۵ هزار مترمربع در سه فاز شامل رستوران سنتی، پارک های آبی ویژه آقایان و بانوان و نیز هتل پنج ستاره اجرا می شود که امروز ۲ فاز آن شامل رستوران و پارک آبی با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به بهره برداری رسید.
مجموع سرمایه هزینه شده برای این طرح ۳۵۷ میلیارد تومان است.
پارک آبی بخش آقایان ۱۰ هزار و ۲۰۰ مترمربع با ۶۰ نفر اشتغالزایی و بخش بانوان آن در هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع با ۵۵ نفر اشتغالزایی به بهره برداری رسید.
هتل این مجموعه نیز با ۳۳ هزار و ۷۰۰ مترمربع در مرحله اسکلت بندی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی ادامه دارد که تا سه سال آینده به بهره برداری می رسد.