عصر توریسم: در پی بروز برخی مشکلات برای شهروندان کشورمان در فرودگاه های مسکو، سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، اطلاعیه ای را دراین زمینه منتشر نمود.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، در متن این اطلاعیه آمده است: “سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو به اطلاع شهروندان ایرانی که قصد عزیمت به فدراسیون روسیه را دارند، می رساند طبق اطلاعات واصله، برخی از آژانس های مسافرتی در چند وقت گذشته اقدام به فروش غیر قانونی بلیط و Fan ID برای تماشای مسابقات جام ملت های اروپا در سنت پترزبورگ به تعدادی از شهروندان ایرانی کرده اند.
مرزبانی فرودگاه های روسیه با ادعای جعلی بودن Fan ID و اختصاص یک بلیط به چند نفر مانع ورود این عده از شهروندان به مسکو شده است. این امر با شیوع بیش تر ویروس کرونا در فدراسیون روسیه و اقدام غیر قانونی چند ایرانی در هفته گذشته جهت عبور از مرز روسیه به سمت اروپا، همزمان شده و در نتیجه مرزبانی فرودگاه های مسکو سخت گیری های خود جهت ورود مسافران ایرانی به روسیه را افزایش داده و در صدد بازگرداندن آنان به کشورمان شده اند.
این سفارت بمحض اطلاع از این موضوع، در احقاق حقوق این افراد تلاش نموده و با پیگیری های مستمر، مانع از بازگرداندن تعداد زیادی از آنان به کشورمان شده است. لکن مشکل بطور کامل حل نشده و هنوز افرادی در فرودگاه شرمیتووا بلاتکلیف باقی مانده و با احتمال بازگشت (دیپورت) به کشور مواجهند.
سفارت جمهوری اسلام ایران در فدراسیون روسیه به شهروندان عزیز ایرانی که قصد سفر به روسیه را دارند، اکیدا سفارش می شود جهت اجتناب از معطلی و اخراج از روسیه، پس از ستاندن روادید و مجوز ورود به روسیه (صادر شده از طرف ستاد مبارزه با کرونای روسیه ) و اطمینان از صحت اسناد و مدارک مذکور، اقدام به سفر به روسیه کنند.

منبع:

دسته‌ها: توریسم