یزد طرح ایجاد حقیقت مجازی موزه آب که با مسئولیت شرکت «شتاب دهنده پیشگامان» و توسط شرکت «استارتاپ اسپاد» انجام شده، در مراسمی با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای یزد رونمایی گردید.
«محمدمهدی جوادیان زاده» مدیر عامل شرکت آب منطقه ای یزد در این مراسم با اشاره به اقدام زیبای شرکت های«شتاب دهنده پیشگامان» و «استارتاپ اسپاد» که در زمینه هوشمندسازی کسب و کارهای سنتی فعالیت دارند، اظهار داشت: همچون برنامه هایی که در دستور کار شرکت آب منطقه ای قرار گرفته، استفاده از فنآوری های نوین در زمینه فرهنگ سازی در بخش آب است.
وی با اشاره به اینکه این شرکت ها در زمینه ساخت اپلیکیشن، طراحی سایت، تولید و بازاریابی محتوا، مدیریت شبکه های اجتماعی و اخیراً VR وAR به مفهوم حقیقت مجازی و حقیقت افزوده فعالیت می نمایند، اضافه کرد: اقدام مهم و نوین این شرکت می تواند ما را در پیشبرد برنامه های فرهنگ سازی در زمینه آب و مصرف آن یاری کند.
جوادیان زاده اضافه کرد: این تکنولوژی که برنامه آغازین آن در موزه آب انجام شده و توریست می تواند با زدن عینک های مخصوص، در موقعیت کامل تری از موزه آب قرار گرفته و نقطه به نقطه موزه را به صورت کامل ببیند و با وجود یک راهنما بر اطلاعات هر چه بیشتر توریست بیافزاید، در جذب گردشگران هم می تواند بسیار موثر واقع شود.
به گزارش ایناو به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای یزد، این مسئول همینطور به دیگر مزایای این طرح اشاره نمود و اظهار داشت: با داشتن این عینک های طراحی شده در هر فضا و مکانی حتی در منزل می توانید به هر نقطه ای سفر و به صورت ۳۶۰ درجه آنجا را مشاهده کنید.

منبع:

دسته‌ها: توریسم