آزمون سراسری دوره های کوتاه مدت گردشگری با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا و تشدید رعایت پروتکلهای بهداشتی 15 مردادماه انجام می شود.
به گزارش عصر توریسم به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، زاهد شفیعی ـ مدیرکل دفتر برنامه ریزی، آموزش و مطالعات گردشگری ـ با بیان این خبر اظهار داشت: ثبت نام از متقاضیان این آزمون از ۱۲ تیرماه شروع شده است و تا ۲۸ تیرماه ادامه دارد و این زمان قابل تمدید نیست.
او اضافه کرد: افرادی که دوره های آموزش حضوری و یا غیرحضوری خودرا قبل از این در مؤسسات آموزش گردشگری گذرانده اند جهت شرکت در این آزمون باید در سامانه Edu.tourisem.mcth.ir ثبت نام و تمام پروسه آن، شامل ثبت مشخصات فردی، تائید موسسه آموزشی، تائید اداره کل میراث استان و واریز وجه و نهایتاً دریافت کد رهگیری را طی کنند.
وی افزود: داوطلبان در صورت بروز هرگونه مشکلی در روند ثبت نام می توانند سوالات خودرا علاوه بر مؤسسات آموزشی از ادارات کل استان متبوع بپرسند.
شفیعی اظهار داشت: این آزمون بصورت استانی در هفت دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری، مدیرفنی طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری، کارشناس ارزیابان طرح تطبیق ضوابط تاسیسات، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، راهنمایان طبیعت گردی و راهنمایان زمین گردشگری (ژئوتوریسم) برگزار می گردد.