مدیرکل دفتر برنامه ریزی، آموزش و مطالعات گردشگری اشاره کرد: شرکت در چهاردهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر ضمن فراهم آوردن فرصتی ویژه برای افراد خلاق، صاحبان کسب و کارهای متمایز و در نهایت کارآفرینان حوزه گردشگری کشور، امکان محک و رقابت میان آنها را برای دستیابی به بالاترین های این حوزه ایجاد خواهدنمود.
به گزارش عصر توریسم به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، زاهد شفیعی با اشاره به اینکه چهاردهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر توسط وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی برگزار می شود، تصریح کرد: در این دوره از جشنواره صنعت گردشگری نیز وارد عرصه رقابت شده و کارآفرینان خودرا انتخاب خواهدنمود.
وی ادامه داد: هم اکنون مراحل ثبت نام داوطلبان این رویداد بوسیله سایت karafarinanebartar.mcls.gov.ir در حال انجام می باشد و داوران استانی نیز به تفکیک هر استان معرفی و تعیین شده اند.
شفیعی بیان کرد: با وجود شرایط ناشی از کرونا و رکود در بخش گردشگری همه کشورهای جهان، برگزاری اینگونه از رویدادهای رقابت آفرین می تواند برای سالهای آتی تجارب مؤثری در مشارکت و رقابت واحدهای مختلف گردشگری به شمار آید.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، آموزش و مطالعات گردشگری درباره فاکتورهای انتخاب کارآفرین برتر اظهار داشت: به کارگیری ایده های خلاقانه و روش های جدید در جذب گردشگران، استفاده از فناوری های به روز و جدید در عرضه خدمات و محصولات گردشگری، کاهش لطمه های محیط زیست و توسعه گردشگری پایدار، جذب همکاری ها و مشارکت با ذی نفعان گردشگری و جوامع محلی، متنوع سازی خدمات و محصولات گردشگری برای ایجاد مزیت رقابتی در کسب وکار خود، افزایش درصد اشغال تخت و یا میزان جذب توریستهای داخلی و خارجی، توجه به کیفیت ارائه خدمات گردشگری و جلب رضایت گردشگران همچون معیارهای در نظر گرفته شده برای انتخاب کارآفرین برتر به شمار می آید.
ثبت نام در این جشنواره از اول تیرماه شروع شده و تا دهم مردادماه ۱۴۰۰ ادامه دارد و کارآفرینان با مراجعه به وبگاه karafarinanebaeertar.ir یا karafarinanebaeertar.mcls.ir می توانند پروسه ثبت نام خودرا تکمیل کنند. این جشنواره بیشتر با هدف شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان برتر در سراسر کشور انجام می شود.