عصر توریسم: مسئولان موزه مشهور «پرادو» در اسپانیا با ایجاد تغییراتی در مجموعه آثار این موزه شمار آثار هنری هنرمندان زن را زیاد کردند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، مسئولان موزه «پرادو» در مادرید بعد از ماه ها همه گیری برای جان بخشیدن به این موزه، با هدف نمایش بیشتر آثار زنان و هنر قرن نوزدهم در مجموعه این موزه اصلاحاتی انجام دادند.
حالا با اضافه شدن نقاشی ها و آثار هنری چهره نگاری مینیاتور به این موزه، آثار ۱۳ هنرمندان زن در «پرادو» بالا رفته است.
امکان خلق تابلوهای چهره نگاری مینیاتور در کارگاه های کوچک وجود داشت و از همین رو این نوع آثار در میان زنان هنرمند که در قرن نوزدهم به کارگاه های بزرگ دسترسی نداشتن محبوبیت پیدا کرد.
حالا در موزه پرادو سه اتاق با حضور آثار هنرمندان زن همچون «ماریا بلانچارد» و «مارسالا دوالنسیا» وجود دارد.
مدیر مجسمه و آثار هنری تزئنینی این موزه معتقد می باشد هر یک آثار هنری باید به جایگاه حقیقی شان برسند و اگر اثر هنری زنی در این موزه به معرض نمایش گذاشته می شود یعنی او شایستگی این را دارد.
در اکتبر سال قبل مسئولان این موزه یک تابلو نقاشی را از نمایشگاه موقتی آثار هنری هنرمندان زن حذف کردند چونکه یه محقق هنری دریافت آن نقاشی ازطریق یک نقاش مرد خلق شده است.
مسئولان این موزه همین طور اتاقی از پرتره ها و خودنگاره های نقاشان را بمنظور معرفی بهتر هنرمندان به بازدیدکنندگان آماده کرده اند.
این موزه همین طور نمایشگاهی از آثار هنری هنرمندان نامداری همچون «فرانسیسکو گویا» برپا کرده است.
«پرادو» که یکی از مقاصد محبوب گردشگران در پایتخت اسپانیا است، مشهورترین موزه مادرید شمرده می شود.
سال قبل در تحقیق سالانه «آرت نیوزپپیر»، «پرادو» در رتبه شانزدهم پربازدیدترین موزه های جهان قرار گرفت.

منبع:

دسته‌ها: توریسم