ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان ضمن اشاره به برنامه ریزی هدفمند برای ایجاد زیرساخت ها برای توسعه و رونق صنعت توریسم استان، اظهار داشت: یک هزار و ۱۰۰ تخت به ظرفیت مراکز اقامتی و اقامتگاه های گردشگری سطح استان اضافه می شود.
«علی مالمیر» روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: در طول هشت سال قبل تعداد تخت های مراکز اقامتی، هتل ها و مهمانپذیرهای استان همدان طی هشت سال قبل از یک هزار و ۹۵۰ به چهار هزار و ۱۷۰ تخت بالا رفته است.
وی با اشاره به این که ظرفیت مراکز اقامتی و گردشگری استان همدان در طول این مدت بیشتر از ۲ برابر بالا رفته است، اشاره کرد: در همین ارتباط و برپایه برنامه ریزی انجام شده برای توسعه و رونق صنعت توریسم، یک هزار و ۱۰۰ تخت جدید به ظرفیت مجموعه های اقامتی و گردشگری استان همدان اضافه خواهد شد.
به گفته وی، با اجرای این طرح ظرفیت اقامتی مراکز گردشگری استان همدان تا آخر سال جاری به پنج هزار و ۲۷۰ تخت می رسد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان همینطور با اشاره به افتتاح مجموعه اقامتی هتل ایران در هفته گذشته، گفت: این هتل با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با مشارکت فعال بخش خصوصی راه اندازی و راه اندازی شده به نحوی که سرمایه گذار برای راه اندازی این هتل فقط ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده و مابقی در چارچوب آورده سرمایه گذار تأمین و پرداخت شده است.
مالمیر با اعلان اینکه به رغم تبعات منفی ناشی از همه گیری ویروس در صنعت توریسم، روند گسترش زیرساخت های این حوزه در استان با مشارکت فعالان این بخش ادامه دارد، اظهار داشت: این هتل با یک هزار و ۸۹ مترمربع زیربنا دارای ۱۲ اتاق و ۳۰ تخت اقامتی است.
وی با اعلان اینکه با بهره برداری از این هتل زمینه اشتغال بکار ۱۵ نفر به صورت مستقیم و ۲۰ نفر به صورت غیر مستقیم فراهم گشته است، اضافه کرد: بطور قطع ایجاد و گسترش زیرساخت ها و تاسیسات موردنیاز اقامتی و رفاهی زمینه مناسب برای رشد و توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی استان همدان باتوجه به وجود ظرفیت ها و جاذبه های گسترده تفریحی و توریستی را فراهم می آورد.