وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین در پیامی با تبریک انتصاب محمدمهدی اسماعیلی، خواهان همکاریهای دوجانبه و گسترده فرهنگی میان دو کشور شد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین آمده است:
“جناب آقای محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (جمهوری اسلامی) ایران
خبر مسرت بخش انتصاب جنابعالی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کردم، به نمایندگی از وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین و هم از سوی خودم، به جنابعالی تبریک و تهنیت عرض می کنم، از صمیم قلب امیدوارم موفقیت های درخشانی در سمت جدید به دست بیاورید.
چین و ایران بعنوان دو کشور با تمدن کهن و تاریخی همواره در جهت توسعه و پیشرفت تمدن بشری، نقش مهم و ارزشمند ای را داشته اند. در سالهای اخیر، به دنبال توسعه روابط استراتژیک همه جانبه چین و ایران، تبادلات فرهنگی و سطح همکاریهای دو طرف درحال ارتقاء است و ثمرات ارزشمندی هم داشته است.
در سال ۲۰۲۱ میلادی، همزمان با پنجاهمین سالگرد برقراری روابط رسمی، رئیس جمهور چین آقای شی جین پینگ با جناب آقای رئیسی رئیس جمهور ایران تماس تلفنی برقرار کردند و برای توسعه روابط مشارکت جامع راهبردی، طرحی زیبا برنامه ریزی کرده اند.
من با کمال میل و با همکاری شما و با الهام از رهنمودهای مقام های عالی رتبه دو کشور، با استفاده از فرصت مناسبی که به مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری رسمی است، خواهان تقویت و ارتقاء زمینه های فرهنگی هستم تا همکاریهای فرهنگی دو کشور وارد عصر جدیدی شود.”
محمدمهدی اسماعیلی با کسب ۱۸۱ رأی اعتماد نمایندگان مجلس، از سوم شهریورماه ۱۴۰۰ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است.

منبع: