به گزارش عصر توریسم امان از پیشبینی هواشناسان وقتی خبرهایشان خوش نیست و از تاخیر بارش ها در پاییز کرمان حکایت دارد؛ پاییزی که خیلی ها آنرا زمان تولد بهشت گردشگری دیار کریمان نام نهاده اند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از خبرگزاری ایرنا باآنکه اقلیم متفاوت استان کرمان مناظر و دیدنی های بدیع و بکری را در هر زمان از سال به مخاطب عرضه می کند اما خیلی ها کرمان را بهشت گردشگری در فصل پاییز و زمستان می دانند و سلطان فصل ها را خود کرمانی ها فصل خاصی از سال می دانند.
فصلی که روزهایش نه آنقدر گرم و شب هایش نه آنقدر سرد است و برای کویرنوردی در شهداد و گذران شب در کنار دریاچه جوان کلوت ها بسیار دیدنی خواهد بود؛ دریاچه ای که هرچند این روزها حال خوشی ندارد و به تازگی انتشار تصاویری از حجم اندک آب آن، نگران کننده بوده است.
آنطور که مریم سلاجقه کارشناس مرکز پیشبینی هواشناسی کرمان می گوید بارش باران در پاییز کرمان با تاخیر و از ماه پایانی آن آغاز خواهد شد و پاییز کم بارش پیشبینی شده است.
وی درباره وضعیت روزهای آتی و پایانی شهریورماه هم اظهار داشت: برپایه پیشبینی ها از امروز بعدازظهر در قسمت هایی از جنوب و جنوب غربی استان شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده به همراه افزایش وزش باد خواهیم بود.
سلاجقه با اشاره به اینکه در این هفته دما بتدریج کاهش خواهد یافت و روند کاهشی خویش را ادامه می دهد اعلام نمود: روز گذشته دمای هوا در خنک ترین نقطه استان در لاله زار و بردسیر به ۸ درجه رسید و عنبرآباد در جنوب استان هم دمای ۴۴ درجه ای را تجربه کرد؛ همینطور شهر کرمان دمای ۳۴ درجه داشت و این وضعیت تا روزهای آینده به همین روال ادامه پیدا می کند.

باغ زیبا و منحصربه فرد شازده، اثر ثبت جهانی در کرمان به گزارش عصر توریسم به نقل از خبرگزاری ایرنا استان کرمان با هفت اثر ثبت جهانی بیشترین تعداد آثار ثبت جهانی را در میان استانهای کشور دارد؛ ارگ بم ( بزرگترین سازه خشتی جهان)، روستای دست کَند میمند با چندهزارسال قدمت، باغ زیبای شازده یا شاهزاده در ماهان شهرستان کرمان با خصوصیت های منحصربه فرد معماری عمارت و محوطه آن، دشت کویر لوت در منطقه شهداد کرمان که قدیمی ترین درفش جهان از آنجا به دست آمده و سه قنات «گوهرریز» جوپار در شهرستان کرمان، «اکبرآباد» و «قاسم آباد» در شهرستان بم به ثبت جهانی رسیده است.
آثار طبیعی از کویر گرفته تا باغ های زیبا و مناطق کوهستانی و آبشارها، در شرق، غرب، شمال و جنوب استان کرمان بنا به جغرافیا و خصوصیت های اقلیمی این مناطق هرکدام جذابیت و خصوصیت های منحصربه خویش را دارد که می تواند هدف توریستهای داخلی و خارجی باشد.