ایرنا- استاندار سمنان اظهار داشت: ظرفیت های گردشگری، صنایع دستی و محصولات غذایی و مشتقات لبنیات عشایر استان برای توسعه اقتصادی برنامه ریزی شده معرفی و برندسازی شود.
به گزارش عصر توریسم به نقل از خبرگزاری ایرنا، علیرضا آشناگر عصر پنجشنبه در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در استانداری اضافه کرد: عرضه خدمات به روز و همراه با نوآوری، فرهنگ سازی در زمینه جذب توریست در اقشار مختلف جامعه، مذاکره با تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بزرگ و مطرح و بازاریابی دیجیتالی همچون مؤلفه های مهم و زمینه ساز رشد گردشگری در استان است.
وی با تکیه بر این که تبدیل استان سمنان به مقصد گردشگری احتیاج به معرفی گسترده توانمندی ها دارد، افزود: جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و معرفی جاذبه های گردشگری بخصوص کویر استان سمنان بیشتر مورد نظر باشد.
استاندار سمنان ضمن اشاره به ظرفیت های طبیعی بی نظیر استان در زمینه جذب توریست داخلی و خارجی اظهار داشت: غارهای نمکی و کویر نقاط مختلف استان همچون طرود و حاج علیقلی، از ظرفیت های خوب گردشگری هستند و باید بر روی این جاذبه ها سرمایه گذاری شود.
آشناگر، حضور استان سمنان در نمایشگاه بین المللی دبی را در معرفی ظرفیت های بی شمار گردشگری استان مؤثر دانست و اضافه کرد: محصولات غذایی و لبنی استان بخصوص تولیدات عشایر ایل سنگسر درصورتیکه با بسته بندی مناسب در این نمایشگاه عرضه گردد، می تواند زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی را برای سرمایه گذاری در این حوزه فراهم آورد.
استاندار سمنان بر برگزاری دوره های آموزشی توسط بخش خصوصی برای کارمندان و هنرمندان صنایع دستی در زمینه بازاریابی نوین هم تاکید کرد.
استان سمنان دارای بیشتر از یک هزار و ۸۳۳ اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی شناسایی شده که ۸۳۷ اثر از این تعداد در لیست آثار ملی ثبت است