مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم از پلمب یک دفتر خدمات مسافرتی به سبب فروش بلیت بدون مجوز سفر اربعین در این استان آگاهی داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم، علیرضا ارجمندی اظهار نمود: این دفتر خدمات مسافرتی به سبب نداشتن مجوز بند «الف» از سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، مبادرت به فروش بلیت غیر قانونی هواپیما به مقصد عراق در روزهای اربعین کرده بود که با پیگیری های معاونت گردشگری استان و به دستور دادستان قم پلمب شد.
وی افزود: از زوار گرامی که در روزهای اربعین قصد تشرف به شهر مقدس کربلا را دارند درخواست می شود برای تهیه بلیت هواپیما به دفاتر خدمات مسافرتی مجاز که دارای مجوز بند «الف» از سازمان هواپیمایی کشور هستند، مراجعه کنند.
ارجمندی با اشاره به اینکه در قم حدود ۸۰ دفتر خدمات مسافرتی وجود دارد، اضافه کرد: نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی در طول سال وجود دارد اما در روزهای خاص مانند اربعین حسینی، نظارت ها افزایش می یابد و تشدید می شود.
حضور هنرمندان صنایع دستی قم در نمایشگاه اکسپو دبی
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم همین طور از حضور هنرمندان مطرح صنایع دستی قم در نمایشگاه اکسپو دبی آگاهی داد.
وی اظهار نمود: هنرمندان مطرح قم در رشته های منبت، مجسمه سازی، انگشترسازی و نگارگری در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم افزود: هنرمندان صنایع دستی قم از تاریخ ۱۹ تا ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ با اجرای زنده، هنرهای سنتی قم را به نمایش خواهند گذاشت.
ارجمندی اضافه کرد: هنرمندان علاوه برای اجرای زنده با پخش مستند رشته های مرتبط، بازدیدکنندگان را با نحوه ساخت و پروسه تولید کارهای هنری آشنا خواهند کرد.
وی با اشاره به آشنایی با سلایق مصرف کنندگان خارجی خصوصاً کشورهای حوزه خلیج فارس با سوغات و صنایع دستی قم، اشاره کرد: دبی فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان سوهان بعنوان مشهورترین سوغاتی استان است تا باکیفیت و بسته بندی مناسب و با تولید مستقیم و پخت زنده سوهان به بازار مورد نیاز برسند.