عصر توریسم: معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اهمیت رونق و توسعه گردشگری با کشورهای عضو سازمان همکاریهای شانگهای از تلاش ها برای تقویت ارتباطات با این کشورها در اکسپو 2020 دبی آگاهی داد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا، از میراث آریا علی اصغر شالبافیان با اشاره به حضور ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دبی و استقبال از پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه اظهار داشت: خوشبختانه بازدیدکنندگان، مسئولان و مقامات کشورهای مختلف استقبال خوبی از پاویون کشورمان در اکسپو کردند.
معاون گردشگری کشور به افتتاحیه پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو ۲۰۲۰ اشاره نمود و اضافه کرد: پاویون کشورمان با حضور مقامات کشورهای مختلف همچون سفرای هلند، عراق، سوریه و معاون وزیر اقتصاد و صنعت دبی، رییس هیئت مدیره نمایشگاه دبی و ایرانیان مقیم در امارات انجام شد و خوشبختانه با طراحی نسبتا خوب، با استقبال بازدیدکنندگان روبرو شد.
او افزود: برای بهره برداری هرچه بهتر از ظرفیت اکسپو یک تغییر و سامان دهی در اجرای برنامه ها در زمینه گردشگری در دست انجام است و امیدواریم بتوانیم زمینه مشارکت حداکثری فعالان بخش خصوصی و کسب و کارهای در رابطه با حوزه گردشگری و صنایع دستی را فراهم نماییم.
شالبافیان افزود: خوشبختانه دیدارهای کاری خوبی با مقامات امارات و دیگر کشورها انجام شد و در این میان کشورهای عضو سازمان همکاریهای شانگهای مورد توجه ما هستند در این ارتباط برای تقویت روابط گردشگری کشورمان با کشورهای عضو شانگهای برنامه های خوبی را در نظر گرفته ایم.
معاون گردشگری کشور اشاره کرد: خوشبختانه فضای بسیار خوبی برای توسعه و رونق گردشگری با کشورهای مختلف همچون کشورهای عضو سازمان همکاریهای شانگهای فراهم شده و باتوجه به سفر اخیر رییس جمهوری ایران به تاجیکستان و عضویت ایران در این سازمان امیدواری وجود دارد تا شاهد رونق و توسعه بیش از پیش روابط گردشگری بین ایران و کشورهای عضو سازمان همکاریهای شانگهای باشیم.
به گزارش عصر توریسم به نقل از خبرگزاری ایرنا، این سمپوزیوم هشتم مهر با حضور شیخ محمد راشد آل مکتوم حاکم دبی با اهمیت ترین رویداد نمایشگاهی جهان در کشور امارات متحده عربی رسما افتتاح شد. اکسپو ۲۰۲۰ دبی بعنوان یکی از پرهزینه ترین رویدادهای فرهنگی – اقتصادی جهان از اکنون برای مدت شش ماه آغاز شد. آیین گشایش این رویداد در گنبد مرکزی شهرک اکسپو برگزار شده و نمایندگانی از تمام کشورهای جهان در آن حضور داشتند. در این مراسم همین طور ملودی رسمی اکسپو دبی نیز نواخته شد. همچون هنرمندانی که به اجرای برنامه پرداختند می توان به آندره آ بوچلی خواننده مشهور جهان، آندرا دی بازیگر خواننده و ترانه سرای نامزد گرمی و برنده گلدن گلوب، الی گولدینگ، خواننده و ترانه سرای انگلیسی؛ لانگ لنگ، پیانیست بین المللی و ستاره بزرگ دنیای مویسقی اشاره نمود.
آنجلیک کیدجو نیز بعنوان برنده چهار جایزه گرمی در بین هنرمندان اصلی قرار داشت. همزمان با شروع به کار بزرگترین رویداد جهانی اکسپو ۲۰۲۰ دبی، پاویون جمهوری اسلامی ایران با استقبال چشم گیر بازدیدکنندگان مواجه گردید. پاویون ایران که بعنوان یک از ۸ پاویون برتر اکسپو انتخاب شده است، در منطقه تحرک و درکنار پاویون کشورهای فرانسه و شیلی قرار دارد و شعار پاویون کشورمان، ایران تمدن کهن و استوار تنوع اقوام و میزبان ملت ها است.

همزمان با استقبال بازدیدکنندگان از پاویون کشورمان در رویداد اکسپو ۲۰۲۰ دبی، وزیر امور خارجه تایلند بعنوان نخستین مقام خارجی و رسمی از پاویون جمهوری اسلامی ایران بازدید نمود. بر طبق پیش بینی ها ۲۵ میلیون توریست در ضمن ۶ ماه از این نمایشگاه بازدید می کنند.
منبع: