عصر توریسم: ایرنا- رییس جمهوری در ادامه برنامه های سفر به استان فارس از مجموعه تاریخی تخت جمشید بازدید کرد و این بنا را نشانه هنر والای ایرانیان دانست.
به گزارش عصر توریسم به نقل از خبرگزاری ایرنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی که پنجشنبه در هفتمین سفر استانی دولت به فارس سفر کرده است، در سخنان کوتاهی در حاشیه بازدید از میراث جهانی تخت جمشید اظهار داشت: بناها و مواریث تاریخی نظیر تخت جمشید نشان از هنر والای ایرانیان از سده های گذشته دارد که امروز با گذشت قرن های متمادی همچنان مایه حیرت و ستایش است.
رییس جمهوری اظهار داشت: پیام دیگر بنای تخت جمشید خطاب به ستمگران است که ببینند سرنوشت کسانی که به مردم ظلم می کنند، چیست.

دکتر رییسی در دیدار از مجموعه تاریخی تخت جمشید با تعدادی از مردم و بازدیدکنندگان حاضر نیز صمیمانه گفتگو نمود.
رییسی همین طور با کارشناسان مرمت آثار باستانی در محوطه تاریخی تخت جمشید نیز گفتگو و با توضیحات آنها از جزییات ترمیم بخش های مختلف این اثر باستانی ارزشمند، باخبر شد.
مجموعه آثار تاریخی تخت جمشید به یادگار مانده از دوران هخامنشیان در ۵۵ کیلومتری شمال شیراز در محدوده شهرستان مرودشت قرار دارد.
رییس جمهوری پنجشنبه در شروع سفر استانی به فارس، در بازدیدهای سرزده ای به شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز رفت و ضمن بازدید از کارخانه تعطیل آزمایش، در جمع مردم روستای کناره مرودشت حضور یافت.

منبع:

دسته‌ها: توریسم