به گزارش عصر توریسم معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: با پیشبرد دیپلماسی گردشگری و پیشگام شدن آن در روابط با کشورها سایر زمینه های ارتباط و همکاری شکوفا خواهد شد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان در نشست با بهنام بلوریان سفیر جدید اعزامی جمهوری اسلامی ایران به کشور سنگاپور اظهار داشت: بااینکه تعداد گردشگران ورودی از سنگاپور زیاد نیست؛ اما برقراری دیپلماسی گردشگری می تواند ضمن ایجاد شرایط برخورداری فعالان گردشگری هر دو کشور سبب ارتقای سطح همکاری ها و پیشگام شدن در توسعه سایر زمینه های ارتباطات باشد.
وی با اعلان اینکه ایجاد پل ارتباطی میان دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری هر دو کشور یکی از اقدامات مهم و بسترساز در ایجاد روابط مذکور به شمار می آید؛ اضافه کرد: برگزاری تور آشناسازی ابزاری موثر برای این اقدام است که موجب درک عمیق فعالان بخش خصوصی و اصحاب رسانه دو کشور خواهد شد تا با بسط درلایه های تصمیم ساز، گسترش روابط در ابعاد مختلف محقق شود.
شالبافیان همین طور خطاب به سفیر جدید اعزامی جمهوری اسلامی ایران درکشور سنگاپور تصریح کرد: در صورت معرفی افراد با زمینه های مساعد همکاری همانند اینفلوئنسرهای مسلمان و دعوت آنها به کشورمان می توانیم ورود به بطن جامعه و دست یابی به راهکارهای موثر در بخش بازاریابی و تبلیغات گردشگری کشور را در این بازار بیابیم.

معاون گردشگری در ادامه تمرکز بر ظرفیت های آموزشی را نیز یکی دیگر از پل های ارتباطی میان گردشگری دو کشور ایران و سنگاپور عنوان نمود و اظهار داشت: وجود ظرفیت های آموزشی تخصصی در قالب کارگاه های آموزشی بصورت وبینار می تواند علاوه بر تبادل اطلاعات و بروزرسانی دانش گردشگری سبب شناخت دقیق و عمیق دو کشور از داشته های موجود شود.
همین طور در این جلسه بهنام بلوریان نیز ضمن تشریح ساختار سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این کشور نسبت به تسهیل روابط خصوصاً در بخش دیپلماسی گردشگری اعلام آمادگی کرد.
منبع: