وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درگزارشی از سفر به سمنان، نوشت: دستوراتی برای نجات بخشی اثر تاریخی۲ هزار ساله صادر کردم تا اعتبار کاوش آنرا تأمین کنم و دیوار زندان سابق، مقابل محل مرمت کاروانسرای عباسی را هم خراب می نماییم.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا، عزت الله ضرغامی روز جمعه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: سال هاست وسط شهر سمنان یک اثر تاریخی ۲ هزار ساله محل جولان معتادان شده و شهرداری هم یک بنای بلند چسبیده به آن ساخته است. دستوراتی برای نجات بخشی اثر صادر کردم تا اعتبار کاوش آنرا تأمین کنم. دیوار زندان سابق، مقابل محل مرمت کاروانسرای عباسی را هم خراب می نماییم.
ضرغامی روز گذشته در چارچوب نهمین سفر رئیس جمهوری به استان سمنان رفته و از کاروانسرای تاریخی شهر سمنان بازدید کرده بود.
کاروانسرای شاه عباسی واقع در میدان سعدی در مرکز شهر سمنان در گذشته یکی از املاک سازمان زندان های کشور بود و بعنوان زندان سمنان استفاده می شد و آزادسازی آن از مطالبات ویژه مردم سمنان به شمار می رفت.
اکنون زندان سمنان به خارج از شهر منتقل شده و در دومین روز از بهمن ۹۹، آیت الله سید ابراهیم رییسی، رئیس وقت قوه قضاییه در مسافرت به استان سمنان حکم آزادی این کاروانسرا و واگذاری بهره برداری آن به شهرداری سمنان را صادر کرد.
کاروانسرای تاریخی سمنان بعنوان یکی از ۹۹۹ کاروانسرای ساخته شده در دوران شاه عباس صفوی در شهر سمنان راه اندازی شد و دارای ۴۰۰ سال قدمت است که در سال ۱۳۵۲ به ثبت ملی رسید.