به گزارش عصر توریسم معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از پیشبرد همکاری ها با ونزوئلا برای توسعه گردشگری دو کشور اطلاع داد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان در دیدار با آلی پادرون وزیر گردشگری کشور ونزوئلا ضمن تشریح گزارش اقدامات حوزه گردشگری در روزهای بحران کرونا، برنامه های پساکرونا و پیشرفت روند واکسیناسیون در کشور، برنامه همکاری مشترک گردشگری ایران و ونزوئلا را در دستور کار قرار داد.
شالبافیان با اشاره به اینکه جلب اعتماد، ایمنی سازی و سلامت گردشگران ورودی در اولویت میزبانی ایران است؛ حمایت تمامی ظرفیت های بخش دولتی و به کار بستن همه توان بخش خصوصی باوجود ضربه های سهمگین از بحران کرونا را پیش زمینه آمادگی همکاریهای گردشگری دو کشور خواند.
وی با تکیه بر این که دو کشور ایران و ونزوئلا می توانند علاوه بر بهره مندی از فرصت های گردشگری پیش رو همانند حضور در نمایشگاه گردشگری زمینه تبادل اطلاعات و همفکری برای عبور از چالش جهانی کرونا را با برگزاری نشست های مشترک و کارگاه های آموزشی به صورت وبیناری فراهم آورند؛ نسبت به برگزاری تورهای آشناسازی ویژه فعالان گردشگری در چارچوب سفر ایمن اعلام آمادگی کرد.
هر دو مقام مسئول رویکرد مشترک خویش را توسعه روابط گردشگری دو کشور و تقویت تعامل به منظور عرضه راهکارهای مدیریت بحران کرونا در صنعت توریسم عنوان کردند.