عصر توریسم: کشورهای شرکت کننده در پنجمین کنگره بین المللی سلامت کشورهای اسلامی در تهران، فعالیت ایران و مرکز تخصصی بین المللی پشتیبانی از کسب وکارهای نوین حوزه گردشگری سلامت را ستودند و از آن بعنوان یک ابتکار خلاق و مهم نام بردند.
به گزارش پنجشنبه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا، رئیسان انجمن های گردشگری سلامت از کشورهای کرواسی، آلمان، مجارستان، تونس، هند، و همین طور نمایندگان وزارت بهداشت کشورهای غنا، نیجر و عراق که حضور داشتند به همراه هیاتی از نمایندگان بخش های خصوصی گردشگری سلامت کشورها عصر پنجشنبه از اولین «مرکز تخصصی بین المللی پشتیبانی از کسب وکارهای نوین حوزه گردشگری سلامت» بازدید کردند.
لیلا کرسیک جوریک رییس انجمن گردشگری سلامت اتحادیه اروپا با ابراز خرسندی از حضور در این مرکز تخصصی خدمات قابل ارائه در این نهاد را فوق العاده دانست و اظهار نمود: حتی در اروپا هم متاسفانه نهاد ویژه ای برای حمایت تخصصی از کسب و کارهای در رابطه با حوزه گردشگری سلامت وجود ندارد و باید از این تعامل شهرداری تهران با فعالان حوزه گردشگری قدردانی کرد.
آکوش فارکاس رییس انجمن گردشگری سلامت مجارستان نیز با تایید مطالب ارائه شده توسط رییس انجمن گردشگری سلامت اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد تجارب حاصله از ایجاد این مرکز تخصصی در مجامع بین المللی مرتبط ارائه شود تا کشورها بتوانند از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در این راه بهره مند گردند.
چیلا مزوسی رییس انجمن گردشگری تندرستی اتحادیه اروپا نیز با ابراز شگفتی از سیاست های هوشمندانه مرکز جهت تقویت شرکت های نوآور حوزه گردشگری اعلام آمادگی کرد از همه ظرفیت های انجمن جهت توسعه تعاملات با این مجموعه بهره برداری کنند.
دبیر کل مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی اظهار داشت: شهرداری تهران جزو نهادهای پیشرو در ارائه خدمات نوین گردشگری سلامت است و برنامه های حمایتی آن منجر به توسعه کسب وکارهای این حوزه می شود.
مجید زنگوئی دبیرکل مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی هم در این بازدید با تشریح اهداف و ساختار اجرائی این مجموعه، شهرداری تهران را بعنوان شهرداری پیشرو در ارائه خدمات نوین این حوزه دانست و ابراز امیدواری کرد اینگونه کارهای تخصصی با هدف بسط و توسعه کارآفرینی با حمایت ویژه شهرداری تهران گسترش یابد.
دبیرکل مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی در این بازدید توضیح داد که مرکز تسهیل و توسعه کسب وکارهای نوین گردشگری سلامت با حمایت شهرداری منطقه یک تهران، مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی و انجمن گردشگری سلامت تهران به وجود آمده و در پارک جمشیدیه مستقر است.
وی اشاره کرد: این مرکز یکی از مجموعه های مطرح بین المللی در زمینه گردشگری سلامت است که خدماتی همچون خدمات مشاوره مدیریت، شبکه سازی و برندسازی بین المللی خدمات گردشگری سلامت را به فعالان این حوزه ارائه می کند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا، پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی از ۱۶ تا ۱۸ آبان ۱۴۰۰ با شعار «تهران پایتخت گردشگری سلامت کشورهای اسلامی» و با حضور فعالان گردشگری سلامت کشورهای اسلامی و تعدادی از فعالان حوزه بهداشت و درمان و بخش گردشگری و فعالان و مدیران بخش خصوصی، مدیران شرکت های خدمات گردشگری درمانی، بیمارستان ها و مراکز درمانی داخلی از ایران و کشورهایافغانستان، ازبکستان، ترکیه، عراق، عمان، تونس، نیجر، غنا، اردن، امارات، هندوستان، کرواسی آلمان، لهستان، مجارستان و اتحابه اروپا و برخی سازمان های بین المللی فعال در بخش سلامت و درمان و گردشگری سلامت در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما در تهران انجام شد.

دسته‌ها: توریسم