به گزارش عصر توریسم ایرنا- رئیس اداره بنادر و هوانوردی شهرستان قشم اظهار داشت: مواج شدن دریا به سبب وزش بادهای شدید شمال شرقی، موجب شد بنادر مسافری و گردشگری شهرستان قشم روز جمعه تعطیل باشند.
علی اشتری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: بر این اساس تردد همه شناورها در اسکله مسافری شهید ذاکری و نیز اسکله های گردشگری شیب دراز، کندالو و جزیره هنگام برای تردد در خلیج دیرستان متوقف شد؛ پس از گردشگران خواست می شود از تجمع در اسکله های گردشگری اجتناب کنند.
وی وضعیت دریا را در حالت هشدار اعلام نمود و افزود: به تمام دریانوردان نیز سفارش اکید می شود که تا عصر امروز، بنادر قشم و بندرعباس را در راه دریایی خود انتخاب نکنند.
رییس اداره بنادر و هوانوردی شهرستان قشم اشاره کرد: اکنون در سواحل شمالی شهر قشم، بندرعباس، درگهان و هرمز به سبب وزش باد شدید و گرد و غبار دید افقی به کمتر از یک کیلومتر رسیده است.
وی اضافه کرد: باتوجه به نیمه ابری بودن هوا در این نواحی، امکان رگبار پراکنده و رعد و برق نیز وجود دارد.
اشتری افزود: اکنون سرعت بادهای شمال شرقی به ۲۶ نات و ارتفاع موج به پنج پا می رسد.
وی اظهار نمود: وضعیت در مناطق دیگری مانند جزیره هنگام، باسعیدو، سوزا، سَلَخ، لافت، پُهل، دولاب، رمچا، دستکو و مِسِن نیز به همین حالت است.
رییس اداره بنادر و هوانوردی شهرستان قشم اضافه کرد: وضعیت دریا بصورت مستمر پایش می شود و در صورت احراز شرایط جوی بلافاصله بندر شهید ذاکری بازگشایی می شود.
وی اشاره کرد: تردد لندینگ کرافت ها در راه بندرهای لافت به پُهل همچنان در حال انجام می باشد و مسافران می توانند از این مسیر تردد کنند.
اشتری در آخر اظهار داشت: پیش بینی می شود که امشب وزش باد در تنگه هرمز، شرق خلیج فارس و دریای عمان کم شود، اما از روز یکشنبه بادهای جنوب شرقی افزایش یابد.
هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می نمایند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.
جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب های خلیج فارس گسترده شده است.
منبع:

دسته‌ها: توریسم