عصر توریسم: یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به ارائه توضیحاتی درباره میزان درآمدهای دولت از محل عوارض خروج مسافر از کشور در سال آینده و مقایسه آن با سالهای قبل پرداخت.
مجتبی توانگر در گفت و گو با ایسنا، در واکنش به انتشار اخباری درباره افزایش ۵ برابری عوارض خروج از کشور که در لایحه بودجه دولت آمده است، اظهار نمود: میزان درآمد دولت از محل عوارض خروج از کشور نسبت به سالهای پیش از شیوع ویروس کرونا تفاوت چندانی نکرده است.
وی توضیح داد: دولت سابق در بودجه سالهای ۹۸ و ۹۹ میزان درآمد حاصل از عوارض خروج از کشور را به ترتیب ۱۴۰۰ میلیارد تومان و ۱۶۱۰ میلیارد تومان پیش بینی کرده بود. این مبلغ در بودجه سال ۱۴۰۰ به ۱۱۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد که دلیل آن شیوع ویروس کرونا و کاهش مسافرت های خارجی بود.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: دولت سیزدهم در بودجه ۱۴۰۱، میزان عوارض خروج از کشور را ۱۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته است، این یعنی ۱۱۰ میلیارد تومان کمتر از عوارض سال ۹۹ و ۱۰۰ میلیارد تومان بیشتر از عوارض سال ۹۸؛ بر این اساس می توان اظهار داشت که عوارض سال ۱۴۰۱ در محدوده سالهای پیش از شیوع ویروس کرونا تعیین شده است.

منبع:

دسته‌ها: توریسم