عصر توریسم: معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزایش تبادل توریست میان جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه را در پی گسترش شبکه پروازی میان ایران و امارات در دستور کار قرار داد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی علی اصغر شالبافیان در نشست با حمد عبیدالله معاون تجاری هواپیمایی «فلای دبی» موضوع تجمیع ظرفیت های بخش خصوصی و دولتی را بمنظور گسترش روابط گردشگری میان ایران با کشورهای همسایه در دستور کار قرار داد.
بر پایه این گزارش، با توجه به این که خطوط هوایی «فلای دبی» با دارا بودن پروازهای کانکشن یا دارای نقطه اتصال از اهمیت قابل توجهی برای ارتباط کشورهای مختلف با ایران دارا است؛ بدین جهت معاون گردشگری پیروی تقاضای گردشگران ورودی از لاهور پاکستان، حیدرآباد هند، بحرین، کویت و عمان در نظر دارد ظرفیت های موجود همچون شبکه فعال پروازی ایران و امارات را به خدمت بگیرد.
همچنین در این دیدار حمد عبیدالله نیز پیرو اطلاعات گرفتن شده از برگزاری همایش فعالان گردشگری ایران و عراق که اخیراً با هدف افزایش تبادلات گردشگری در شهر مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به اهمیت این رویداد، فراهم آوردن ارتباط بخش خصوصی کشورها را در توسعه روابط گردشگری موثر خواند.
همچنین او با تاکید بر این که اکنون تعداد ۳۰ پرواز بصورت هفتگی بوسیله خطوط هوایی فلای دبی به ایران برقرار است و این ظرفیت تا آینده ای نزدیک تا سقف ۵۰ پرواز افزایش خواهد یافت؛ تکیه بر این ظرفیت را در هدایت گردشگران به سمت مقاصد گردشگری ایران موثر دانست.
حمد عبیدالله با اشاره به این که پروازهای فلای دبی بصورت هفتگی به شهرهای شیراز، بندرعباس، تهران، اصفهان و مشهد درحال انجام است؛ به بهره مندی از پروازهای دارای نقطه اتصال از پاکستان و عمان به ایران اصرار کرد و فراهم آوردن ارتباط بخش خصوصی این دو کشور را در برنامه ریزی و دستیابی به استراتژی های اجرائی دارای اهمیت خواند.

منبع: