عصر توریسم: اعضای کمیسیون مشترک پشتیبانی از حقوق کاربران در دوازدهمین جلسه کمیسیون مصوب کردند که طرح پشتیبانی از حقوق کاربران در فضای مجازی برای اعمال پیشنهادات کارشناسی و بررسی بیشتر به مرکز پژوهش های مجلس بازگردد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، دوازدهمین جلسه پشتیبانی از حقوق کاربران در فضای مجازی با حضور اعضای این کمیسیون و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس عصر امروز چهارشنبه انجام شد.
در این جلسه درخواست مرکز پژوهش های مجلس در خصوص اختصاص مهلت بیشتر جهت بررسی دقیق تر طرح حمایت در کمیته مورد نظر به بحث و بررسی گذاشته شد.
برخی از اعضای کمیسیون معتقد بودند با توجه به این که زمان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ در کمیسیون های تخصصصی شروع شده است و تعدادی از اعضای کمیسیون هم در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه عضو هستند با درخواست مرکز پژوهش های مجلس موافقت شود تا در این زمانی که اعضای کمیسیون مشترک مشغول رسیدگی به حوزه بودجه ۱۴۰۱ هستند، طرح جهت بررسی و کار کارشناسی بیشتر به مرکز پژوهش های مجلس بازگردد.
اگرچه تعدادی از دیگر اعضای کمیسیون همچون احمدحسین فلاحی و علی اصغر عنابستانی ضمن مخالفت با این مساله معتقد بودند که نباید زمان بررسی در طرح را بیش از این به عقب بیندازیم.
ابراهیم رضایی نیز درباب نوع انتشار نظر مرکز پژوهش های مجلس در فضای مجازی انتقاداتی را وارد دانست و در قسمتی از اظهارات خود اظهار داشت که در زمان انتظار نظر مرکز پزوهش ها ما در زمینه انتخابیه بعنوان عضو کمیسیون مشترک از نظر مرکز تحقیقات باخبر نبودیم ولی یک فعال توئیتری درباب متن نامه مرکز تحقیقات پیام منتشر کرد، بررسی این طرح در مرکز تحقیقات نباید به سمت جهت گیری های سیاسی برود و باید با نظارت کمیسیون متشرک بررسی شود.
جلال رشیدی کوچی هم در بخش دیگر از جلسه در قسمتی از اظهارات خود عنوان کرد: این که چون نظر مرکز تحقیقات نظر مخالف است باید بگوییم سیاسی کاری؟ یعنی اگر مرکز تحقیقات نظر مخالف داشت دیگر به مفهوم سیاسی کاری نبود؟ مرکز پژوهش های مجلس کار کارشناسی انجام می دهد و در کمیسیون های تخصصی نیز از نظرات کارشناسی آن استفاده می شود.
در اختتام نیز اعضای کمیسیون مشترک پشتیبانی از حقوق کاربران در فضای مجازی مصوب کردند که باتوجه به درخواست مرکز پژوهش های مجلس به مدت زمان ۲۰ روز کارگروه موضوع مصوبه موظف است نسبت به اعمال پیشنهادات اصلاحی و تکمیلی وزارت ارتباطات، مرکز ملی فضای مجازی، کمیسیون و مرکز پژوهش های مجلس بر طرح اصلی اقدام نماید.

منبع:

دسته‌ها: توریسم