به گزارش عصر توریسم عزیز عبدالخاکیموف وزیر گردشگری و ورزش جمهوری ازبکستان درنامه ای از حمایت های مهندس عزت الله ضرغامی برای انتخاب سمرقند بعنوان محل برگزاری بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در سال ۲۰۲۳ قدردانی و تشکر کرد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایرنا از میراث آریا در نامه تشکر عزیز عبدالخاکیموف معاون نخست وزیر و وزیر گردشگری و ورزش جمهوری ازبکستان به عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران آمده است:
وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران از حمایت های ارزشمند جنابعالی و دولت جمهوری اسلامی ایران از نامزدی شهر باستانی سمرقند بعنوان محل برگزاری بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در سال ۲۰۲۳ بعنوان یکی از اصلی ترین رویدادهای گردشگری، صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم.
در بخش دیگر این نامه آمده است: ما تصمیم دولت شما را بعنوان شاهد واضحی از روابط دوستانه و عالی بین کشورهایمان می دانیم. نتایج رای گیری به صورت واضح و قانع کننده ای نشان داد که جامعه جهانی تلاش هایی را که با مدیریت رئیس جمهور ازبکستان، آقای شوکت میرضیایف برای توسعه بخش گردشگری و تقویت وجهه ازبکستان در سطح جهانی انجام گرفته است، در نظر دارد. ما معتقدیم که رویدادهای سطح بالا در ازبکستان بدون شک به ارتقای بیشتر ظرفیت گردشگری کشور و تبدیل سمرقند به یکی از مراکز گردشگری کمک خواهد نمود.
همچنین در بخش دیگر نامه آورده شده است: مشتاقانه منتظر دیدار جنابعالی در ازبکستان جهت شرکت در بیست و پنجمین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۳ در شهر باستانی سمرقند خواهم بود. فرصت را غنیمت شمرده و برای جنابعالی و خانواده محترمتان آرزوی سلامتی و تندرستی و همینطور موفقیت در انجام کارهای عالی را دارم.
به گزارش عصر توریسم به نقل از خبرگزاری ایرنا، شهر سمرقند ازبکستان در بیست و و چهارمین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل که در شهر مادرید پایتخت اسپانیا برگزار شده بود، بعنوان پایتخت سیاحت در سال ۲۰۲۳ انتخاب گردید. نخستین بار سمرقند میزبان بیست و پنجمین مجمع عمومی سازمان جهانی سیاحت خواهد بود.
عزیز عبدالکریموف معاون نخست وزیر ازبکستان گفته بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی که در سمرقند برگزار می شود، برای بیشتر از هزار میهمان خارجی، ساکنان و هنرمندان داخلی ازبکستان باعث درآمد خواهد شد.
وی گفته که برگزاری رویدادی در این سطح عالی در ازبکستان باعث توجه رسانه های جهانی به این کشور خواهد شد که این امر سبب توسعه ظرفیت های گردشگری و در نتیجه جذب گردشگران بیشتری در دراز مدت به این کشور می شود.
منبع: