به گزارش عصر توریسم مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: بازپرداخت تسهیلات بانکی فعالان گردشگری تا آخر سال جاری امهال می شود و حدود ۵۰ طرح مشمول این ابلاغیه دولت در استان وجود دارد.
علی اکبر اکبری راد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: برپایه این ابلاغیه بازپرداخت تمامی تسهیلات بانکی دریافت شده توسط تاسیسات و فعالان گردشگری دارای مجوز از وزارت گردشگری تا آخر سال جاری امهال می شود و به انتهای دوره تقسیط منتقل خواهد شد تا بعد از آخرین قسط وصول شود.
وی عنوان کرد: با بررسی های انجام شده در استان و برای اطلاع رسانی به افراد حائز شرایط اقدامات و پیگیری های لازم صورت گرفته است که متقاضیان باید برای امهال تسهیلات دریافتی به بانکهای عامل رجوع کنند.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: بانکهای ملی، ملت، پست بانک، سینا، کشاورزی و صادرات پرداخت کنندگان این گونه تسهیلات به متقاضیان هستند و آمادگی دارند تا در اجرای مصوبه دولت سیزدهم در خصوص امهال بازپرداخت تسهیلات بانکی فعالان گردشگری استان مساعدت کنند.
وی اضافه کرد: تسهیلات پرداختی از محل صندوق کارآفرینی امید هم مشمول برخورداری از این مصوبه می شود و این صندوق هم آمادگی همکاری با متقاضیان تسهیلات گردشگری را دارد.
اکبری راد بیان نمود: مجموع تسهیلات اشتغالزایی در حوزه گردشگری استان خراسان جنوبی که مشمول این مصوبه می شود، ۳۵ میلیارد تومان است و این اقدام و ابلاغیه اخیر دولت به منظور حمایت و پشتیبانی از تاسیسات و فعالان گردشگری که در دوران انتشار کرونا گرفتار خسارت و زیان شده اند، ابلاغ گردیده است.
وی اظهار داشت: لزوم دارد متقاضیان و فعالان بخش گردشگری برای امهال بازپرداخت تسهیلات اشتغالزایی خود به بانکهای عامل رجوع و از این فرصت استفاده کنند.
منبع: