به گزارش عصر توریسم ایرنا- مدیراداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از فعالیت مجدد خط مسافری دریایی بندر شهید باهنر به شارجه پس از 2سال وقفه بدلیل شرایط متاثر از ویروس کرونا اطلاع داد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمیدرضا محمد حسینی تختی روز سه شنبه با بیان این خبر به رسانه ها اظهار داشت: به سبب شرایط متاثر از شیوع ویروس کرونا فعالیت این خط مسافری که قبل از این بصورت پایدار انجام می گرفت از اسفند ماه سال ۹۸ متوقف شده بود.
وی اضافه کرد: با بهبود شرایط و گسترش تزریق واکسیناسیون از سرگیری فعالیت این خط در دستور کار قرار گرفت که بعد از انجام پروسه قانونی و دیپلماتیک اولین شناور روز پنجشنبه هفتم بهمن ماه جاری بندرشهید باهنر را به مقصد شارجه امارات ترک خواهدنمود.
مدیراداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان در این رابطه بر انجام واکسیناسیون کامل و همراه داشتن پاسخ تست Pcr با ۷۲ ساعت اعتبار اصرار کرد و افزود: مسافران باید هنگام حضور در ترمینال و در طول سفر همه شیوه نامه های بهداشتی مانند (زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی) را رعایت نمایند.
محمدی حسینی طول مدت سفر دریایی از بندرشهید باهنر به شارجه را ۶ ساعت در وضعیت مطلوب آب و هوایی عنوان نمود و اضافه کرد: برمبنای پیش بینی صورت گرفته انجام این سفر دریایی دو بار در هفته و با یک فروند شناور مسافری تندرو به ظرفیت۲۰۰ نفر انجام می شود.

دسته‌ها: توریسم