ناسا با انتشار تصاویری در صفحه اینستاگرام خود تمرینات فضانوردان در وضعیت سخت را به نمایش گذاشت.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، این آژانس فضایی نوشت: در انتهای یک استخر بسیار تاریک، غواصان برای ماموریت های سفر به ماه آماده می شوند. نگاهی به این آزمایش اخیر در “آزمایشگاه شناوری خنثی” (Neutral Buoyancy Laboratory) واقع در مرکز فضایی جانسون بیاندازید.
در این آزمایشگاه فضانوردان برای پیاده روی فضایی و به زودی پیاده روی روی ماه آموزش می بینند.
فضانوردان ناسا با شرایط سخت غریبه نیستند. ما آنها را با قرار گرفتن در محیط های آموزشی اینجا روی زمین که شبیه ساز گرانش یک ششم، نور و زمینهای ماه است آماده می نماییم.

زمانی که فضانوردان بوسیله برنامه آرتمیس به قطب جنوبی ماه بروند، خورشید تنها چند درجه بالاتر از افق قرار دارد و سایه های بلند و تاریک به وجود می آورد. برای شبیه سازی این محیط، غواصان در آزمایشگاه چراغ ها را خاموش می کنند و پرده هایی سیاه روی دیواره استخر گذاشتند تا انعکاس نور را به حداقل برسانند و از لامپ های قوی برای شبیه سازی محیطی که فضانوردان در ماموریت به ماه تجربه خواهند کرد، استفاده کردند.

شن های معمول همراه با ترکیبات دیگر نیز در کف استخر وجود داشت.
این آزمایش با بهره گیری از تجهیزات غواصی انجام شد تا شرایط نوری مناسب فراهم گردد اما به زودی ناسا می خواهد تا آنرا در محیطی با نور کم با بهره گیری از لباس فضایی به انجام برساند.
آزمایشگاه شناوری خنثی یک آزمایشگاه تمرینی برای فضانوردان است که در تاسیسات آموزشی سونی کارتر واقع در مرکز فضایی جانسون در هیوستون، تگزاس واقع شده است. این آزمایشگاه دارای یک استخر بزرگ سرپوشیده به طول ۶۲ متر، عرض ۳۱ متر و عمق ۱۲٫۳۴ متر است.

دسته‌ها: توریسم