به گزارش عصر توریسم گزارش ها نشان داده است که از هر 10 کودک، یک نفر با نشت اطلاعات مالی رو به رو شده اند و 15 درصد از کودکان گزارش داده اند که تلاشی برای سرقت حساب آنلاین آنها صورت گرفته است.
به گزارش عصر توریسم به نقل از هلپ نت سکیوریتی، شرکت مک آفی از دو گزارش نظرسنجی پرده برداری کرد که سطح ارتباط بین نسل ها را در مورد میزان ایمن بودن دستگاه های تلفن همراه و میزان لطمه پذیری مصرف کنندگان در مقابل تهدیدات روی آن دستگاهها نشان میدهد.
طرز فکر نسل های مختلف در مورد میزان ایمن بودن دستگاه های تلفن همراه
مصرف کنندگان برای صیانت از داده ها، حریم خصوصی و هویت خود ارزش قائل هستند. در این گزارش، والدین و کودکان در مورد رفتارهای مربوط با تلفن همراه خود مورد بررسی قرار گرفتند تا مشخص شود که کودکان چگونه از دستگاه های تلفن همراه استفاده می نمایند و رفتار واقعی آنها در کجا با مفروضات والدینشان متفاوت می باشد، حوزه جدیدی از تحقیقات در صنعت که شامل دیدگاه بسیار مهمی از کودکان است.
یافته های کلیدی تحقیق مک آفی نشان میدهد در صورتیکه مصرف کنندگان می دانند کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ هایشان به محافظت نیاز دارند، آگاهی از نیاز به صیانت از دستگاه های تلفن همراه، به روز نشده است. در سطح جهانی، کودکان و نوجوانان اعتماد بیشتری به دستگاه های تلفن همراه دارند. ۵۹ درصد از کودکان فکر می کنند که تلفن همراه امن تر از کامپیوتر است، در صورتیکه والدین توجهشان را به امنیت تلفن و کامپیوتر، بطور مساوی تقسیم کرده اند.
دستگاه های تلفن همراه کودکان در سطح جهانی کمتر محافظت می شوند. ۵۶ درصد از والدین از رمز عبور برای صیانت از دستگاه های تلفن همراه استفاده می نمایند، در صورتیکه تنها ۴۱ درصد از کودکان و نوجوانان از رمز عبور استفاده می نمایند که خطرات ایمنی به وجود می آورد.
کودکان خطرات بزرگسالی را تجربه می کنند. از هر ۱۰ والدین یک نفر گزارش کرده است که کودکان با نشت اطلاعات مالی مواجه گشته اند و ۱۵ درصد از کودکان گزارش داده اند که تلاشی برای سرقت حساب آنلاین آنها صورت گرفته است.

بلوغ حوزه موبایل و برابری جنسیتی
در صورتیکه اعضای خانواده تقریباً همه به دستگاه های تلفن همراه متکی هستند، نحوه استفاده آنها از این دستگاهها برمبنای جنسیت متفاوت می باشد. این تحقیق نشان داد که در سطح جهانی، در سن ۱۵ سالگی، استفاده از موبایل بطور قابل توجهی افزایش می یابد و تا بزرگسالی ثابت می ماند.
دختران قبلاً در خیلی از کشورهای مورد مطالعه، خصوصاً در آمریکای شمالی و اروپا، استفاده از تلفن همراه را پذیرفته بودند. در این مناطق، دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله بطور قابل توجهی بیشتر از پسران هم سن خود از دستگاه های تلفن همراه استفاده می نمایند.
استفاده از رسانه های اجتماعی نیز در ایالات متحده تفاوت های قابل توجهی را از نظر جنسیت نشان میدهد و دختران حدودا تمام کارهای تلفن همراه را با نرخی بالاتر از پسران انجام می دهند، همانطور که در سطح جهان، ۵۳ درصد از دختران در تمام گروههای سنی از شبکه های اجتماعی استفاده می نمایند در صورتیکه این رقم در پسران ۴۴ درصد است.

دسته‌ها: توریسم