عصر توریسم: شبکه اجتماعی تیک تاک و نتفیلیکس هم فعالیت خود در روسیه را تعلیق کردند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از یورو نیوز، تیک تاک، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی به ویژه در بین جوانان و نوجوانان، اعلام نمود به سبب قانون جدید محدودیت اطلاعات در روسیه، امکان ارسال ویدیوی جدید را در این کشور تا اطلاع ثانوی معلق می کند.
شرکت تیک تاک با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود باتوجه به محدودیت های جدید، راهی جز توقف فعالیت در روسیه برای این شبکه اجتماعی نمانده است.
روسیه روز جمعه قانونی را برای مقابله با آنچه «بی اعتبار کردن ارتش» این کشور می داند تصویب کرد. بر طبق این قانون متخلفان، حتی به خاطر اطلاق واژه «جنگ» به عملیات نظامی روسیه در اوکراین ممکنست تا ۱۵ سال به زندان محکوم شوند.
در دو روز گذشته شمار گسترده ای از رسانه های خارجی و برخی شبکه های رادیو تلویزیونی مستقل داخلی، فعالیت خود در روسیه را متوقف یا کلا تعطیل کردند.
از طرف دیگر چند روز بعد از تعلیق نامحدود تمام برنامه های تولید و خرید محتوا در روسیه، نتفلیکس اعلام نمود که در واکنش به عملیات در اوکراین و خروج سرویس پخش خود بطور کامل از روسیه، اقدامات بیشتری را انجام می دهد.
این استریمر در اطلاعیه ای اظهار داشت: باتوجه به شرایط موجود، ما تصمیم گرفتیم خدمات خودرا در روسیه به حالت تعلیق در آوریم.
معین نیست که آیا اشتراک حدود یک میلیون مشترک نتفلیکس در کشور به حالت تعلیق در می آید یا بطور کامل حذف می شود.
در اوایل این هفته، نتفلیکس آغاز به افزایش سهام در روسیه کرد و اعلام نمود که از قوانینی که آنها را ملزم به پخش 20 کانال پخش رایگان دولتی در سرویس خود می کند، تبعیت نخواهد کرد. به این با شرکت های فناوری مانند یوتیوب، متا و توییتر که درآمد تبلیغات را برای کانال های روسی مانند آر تی و اسپوتنیک مسدود کرده اند، همراه شد.
در همین حال، تمام استودیوهای بزرگ هالیوود هفته گذشته اعلام نمودند که فیلم های آینده شان را در سینماهای روسیه اکران نمی کنند، همچون «بتمن» برادران وارنر، «قرمز شدن» از دیزنی/پیکسار و «موربیوس» از سونی.

منبع: