عصر توریسم: 2 فضانورد ناسا بعدازظهر امروز سه شنبه 24 اسفند، تازه ترین پیاده روی فضایی را به انجام می رسانند که می توان آنرا بصورت زنده نیز تماشا کرد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، دو فضانورد ناسا امروز سه شنبه ۱۵ مارس در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی یک پیاده روی فضایی انجام خواهند داد. این پیاده روی فضایی مقرر است در ساعت ۸: ۰۵ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵: ۳۵ به وقت ایران) شروع شود و امکان تماشای زنده این پیاده روی فضایی برقرار است.
“کایلا بارون”(Kayla Barron) و “راجا چاری”(Raja Chari) مقرر است تا ساعاتی دیگر از این آزمایشگاه مداری بیرون بروند و یک پیاده روی فضایی تقریباً ۶.۵ ساعته را شروع کنند که برای مساعدت با هموار کردن راه برای ارتقای آرایه های خورشیدی آتی ایستگاه فضایی طراحی شده است.
می توان این پیاده روی را بصورت زنده و مستقیم از سایت ناسا یا از پایگاه “Space.com” تماشا کرد. پخش زنده این پیاده روی فضایی از ساعت ۱۴: ۰۰ به وقت ایران شروع خواهد شد.

“بارون” و “چاری” بوسیله قفل هوایی “کوئست”(Quest) از ایستگاه فضایی بیرون خواهند آمد. “بارون” بعنوان فضانورد اول خدمت می کند و یک لباس فضایی با نوارهای قرمز می پوشد. “چاری” نیز فضانورد دوم خواهد بود و یک لباس فضانوردی ساهده خواهد پوشید.
ناسا می گوید این دو فضانورد، به سراغ یک ساختار خرپایی به نام “Starboard-۴” می روند و کیت های اصلاحی را روی آن نصب می کنند که ایستگاه فضایی را برای نصب سومین آرایه خورشیدی آماده می سازد.
تا حالا دو آرایه از شش آرایه خورشیدی ایستگاه فضایی موسوم به “iROSA” در این ایستگاه نصب شده اند. ناسا می گوید مقرر است دو آرایه بعدی در پاییز امسال با یک کپسول باری “دراگون” متعلق به شرکت “اسپیس ایکس” به این آزمایشگاه مداری برده شود.
نصب هر شش آرایه “iROSA” مجموع توان ایستگاه فضایی را از ۱۶۰ کیلووات به ۲۱۵ کیلووات می افزاید.
گفتنی است که پیاده روی فضایی امروز، دومین پیاده روی فضایی “بارون” و نخستین پیاده روی فضایی “چاری” خواهد بود.
همین طور ناسا یک پیاده روی فضایی دیگر را برای تاریخ ۲۳ مارس برنامه ریزی نموده است که هنوز نام خدمه انجام دهنده آن اعلام نشده است. پیاده روی فضایی برنامه ریزی شده برای هفته آتی به انواع کارهای تعمیر و نگهداری، همچون نصب شلنگ های جدید در سیستمی که آمونیاک را بوسیله رادیاتورهای دفع کننده حرارت ایستگاه هدایت می کند، اختصاص دارد.

منبع:

دسته‌ها: توریسم