عصر توریسم: مسافران واکسینه شده طبق دستورالعمل جدید وزارت بهداشت که به شرکتهای گردشگری و هواپیمایی اعلام شده است، از عرضه گواهی منفی تست PCR کرونا در بدو ورود و برای سفر به ایران معاف شدند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، شرایط پذیرش مسافران ورودی به ایران، بر طبق اطلاعیه جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف افزایش اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور، اصلاح گردید. طبق این اطلاعیه که ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ به شرکت های گردشگری و هواپیمایی ابلاغ گردیده است، تمام مسافران بالای ۱۲ سال می توانند با ارائه گواهی معتبرِ دو نوبت واکسن کرونا (کارت واکسیناسیون دیجیتال) که از آخرین نوبت تزریق، ۱۴ روز گذشته باشد و یا با ارائه جواب منفی آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت اعتبار، وارد ایران شوند.
جواب تست PCR و کارت واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی و دارای QR code باشد.
پذیرش مسافران با تابعیت غیرایرانی فقط با ارائه کارت واکسیناسیون مطابق شرایط اعلام شده امکان پذیر است. قبل تر، همه مسافران برای ورود به ایران ملزم به ارائه گواهی منفی PCR بودند.
رویه پذیرش مسافران دارای کارت واکسیناسیون در خیلی از کشورها جایگزین تست PCR کرونا شده است. هرچند، برخی کشورها همچون اعضای اتحادیه اروپا، نسبت به نوع واکسن های دریافت شده از طرف مسافران همچنان محدودیت هایی دارند و به رغم سفارش نهادهای بین المللی، همچون سازمان جهانی بهداشت و اتحادیه اروپا، تعداد کمی از واکسن ها (فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا/ جانسون) را تایید نموده اند.

منبع:

دسته‌ها: توریسم