به گزارش عصر توریسم فروشگاه اپ استور روسی از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین، ۶۹۸۲ اپلیکیشن موبایل را از دست داده است چونکه شرکتهای گوناگونی اپلیکیشنها و بازیهای خویش را از فروشگاه برنامه آیفون و آیپد در این کشور برداشته اند.

به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، آمار شرکت تحقیقاتی “سنسور تاور” نشان داده است تا به این تاریخ اپلیکیشنهای مذکور حدود ۲۱۸ میلیون بار در روسیه دانلود شده اند که معادل بیشتر از سه درصد از کل ۶.۶ میلیارد دانلود جهانی آنهاست.

در بحبوحه خروج گسترده شرکتهای مختلف از روسیه، اپلیکیشنهای چندین شرکت فناوری بزرگ در فروشگاه اپ استور روسی همچنان در صدر پردانلودترینها قرار دارند اما نمودار محبوبترین اپلیکیشنها، با اپلیکیشنهای VPN پر شده است.

اگر چه اپل به صورت مرتب اپلیکیشنهای قدیمی و آپدیت نشده را از اپ استور حذف می کند اما حذف اپلیکیشنها از فروشگاه روسی این شرکت بعد از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، ۱۰۵ درصد در مقایسه با دو هفته نخست فوریه رشد نشان داده است.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، روسیه تنها کشوری نبوده که طراحان اپلیکیشنها به تحریم آن مبادرت کرده اند. خیلی از ناشران، اپلیکیشنها و بازیها را از اپ استور در بلاروس که همسایه و متحد روسیه است، برداشته اند. این کشور از زمان آغاز حمله روسیه شاهد حذف ۹۵۰۰ اپلیکیشن بوده است که ۷۳ درصد در مقایسه با دو هفته نخست فوریه افزایش داشته است.

منبع:

دسته‌ها: توریسم