به گزارش عصر توریسم نسخه ۱۵.۴ iOS اپل یک هفته بعد از معرفی مک استودیو، آیفون SE۳ و استودیو دیسپلی منتشر و برای آیفون S، آیفون S۶ و مدل های بالاتر قابل دسترس شد.

به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، سیستم عامل ۱۵ iOS در سپتامبر سال ۲۰۲۱ منتشر گردید و قابلیتهایی نظیر SharePlay، ویجتهایی برای iPadOS و حالتهای فوکوس را به همراه آورد و با اهمیت تر از همه روی موضوع راندمان متمرکز شد. اپل از آن زمان با انتشار بروزرسانی های مرتب، ایرادهایی را رفع کرده و بهبودهایی در آیفون و آی پد صورت داده است.

وب سایت تِک رادار به بررسی پنج قابلیتی پرداخته که با آپدیت نسخه ۱۵.۴ iOS قابل دسترس می شوند. این قابلیتها عبارتند از:

فیس آی دی با ماسک

اپل قابلیتی را معرفی کرده است که به اپل واچ اجازه می دهد با احراز هویت کاربر، گوشی را از حالت قفل خارج کند اما این توانایی برای کسانی که ساعت اپل را ندارند، مفید نخواهد بود. با نسخه ۱۵.۴ iOS کاربران امکان این را پیدا می کنند که دستگاهشان صورت ماسک دار آنها را اسکن کند. سخت افزار فیس آی دی، چشمان و خواص چهره کاربر را شناخته و قفل گوشی را باز می کند.

یونیورسال کنترل با iPadOs ۱۵.۴

این قابلیت در کنفرانس سالانه طراحان WWDC اپل در سال ۲۰۲۱ معرفی شده بود اما عرضه آن از نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به زمان انتشار نسخه iPadOs ۱۵.۴ موکول شد. چنانچه مدل خاصی از آی پد و کامپیوتر مکی دارید که با سیستم عامل macOS ۱۲.۳ Monterey کار می کند، می توانید از نشانگر موس در هر دو دستگاه استفاده کنید.

اموجی جدید

اپل در نسخه جدید ۱۵.۴ iOS اموجیهای جدیدی معرفی کرده که شامل اموجیهای متنوع سلام و اشاره های دست است.

تدابیر ضد آزار بهتر برای ایرتگ

هنگامی که ایرتگ جدید در ۱۵.۴ iOS نصب می شود، پیامی ظاهر می شود که استفاده از آن برای ردیابی افراد جرم است و کاربران را درباره سوءاستفاده از آن در سراسر جهان هوشیار می کند. همین طور راههای بهتری برای مدیریت نوتیفیکیشنها بوسیله اپلیکیشن “فایند مای” (Find My) وجود دارد تا بتوانید تعیین کنید چه زمانی اعلانهای ردیابی زمان ظاهر می شوند و درباره دریافت فوری همه نوتیفیکیشنها یا موکول کردن آنها به زمان خاصی از روز تصمیم بگیرید.

یادداشتها در iCloud Keychain

کاربران از سال ۲۰۱۹ با انتشار نسخه iOS ۱۳ قادر به ذخیره و همگام سازی کلمات عبور در آی کلود بودند اما نسخه ۱۵.۴ iOS اجازه می دهد بوسیله iCloud Keychain یادداشتهایی را به کلمات عبور آی کلود اضافه کنید. بااینکه قابلیت کم اهمیتی ممکنست به نظر برسد اما از این نظر شایان توجه است که اپلیکیشنهای دیگر کلمه عبور سالهاست چنین قابلیتی دارند و افزودن یادآوریهای کوچک در این بخش می تواند کمک مفیدی باشد به ویژه اگر کاربری چندین حساب برای یک سایت داشته باشد.

منبع:

دسته‌ها: توریسم