به گزارش عصر توریسم ایلان ماسک، رئیس تسلا اعلام نمود که ۹.۲ درصد از سهام توییتر را به ارزش نزدیک به ۳ میلیارد دلار خریداری نموده است و این اقدام، وی را به بزرگترین سهامدار سایت میکروبلاگینگ تبدیل کرد و سبب افزایش بیشتر از ۲۷ درصدی سهام این شرکت شد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، ماسک، کاربر پرکار توییتر، از زمان پیوستن به این سایت در سال ۲۰۰۹ بیشتر از ۸۰ میلیون دنبال کننده دارد و با پیام های گاه به گاه کوتاه و جنجالی خود تاثیرات قابل توجهی بر بازارهای مالی می گذارد.
پیش از این ماسک از طرفداران خود خواست تا نظراتشان را در مورد آزادی بیان در توییتر ابراز کنند. ماسک فکری جدی برای ایجاد یک پلت فرم رسانه اجتماعی جدید می کند و تعهد توییتر به آزادی بیان را زیر سوال می برد.
نتایج سه ماهه اخیر توییتر و اضافه شدن کاربران کمتر از حد انتظار، سوالاتی را در مورد چشم انداز رشد آن بوجود آورده است حتی اگر پروژه های بزرگی مانند اتاق های گفت وگوی صوتی و خبرنامه ها را برای آخر دادن به رکود طولانی مدت دنبال کند.
به نقل از چاینا نیوز، مشخص شده است که ماسک دارای ۷۳.۵ میلیون سهام توییتر است.
سهام توییتر با این خبر افزوده شد و با ۲۷.۱ درصد افزایش به ۴۹.۹۷ دلار رسید. این سهام که در ۱۲ ماه گذشته تا آخر روز جمعه ۳۸ درصد کاسته شده بود، روز دوشنبه ۸.۳۸ میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کرد که حالا به ۳۹.۳ میلیارد دلار رسیده است.

دسته‌ها: توریسم