به گزارش عصر توریسم رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به قیمت بالای پروازهای عتبات به نسب سفر سیاحتی به دیگر کشورهای همسایه، اظهار داشت: دست هایی در کار است تا مردم بجای عتبات به سفرهای سیاحتی کشورهای همسایه رهسپار شوند.
به گزار ایسنا، سیدصادق حسینی این سخنان را در وبینار بررسی سفرهای عتبات عالیات که نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و تعدادی از مدیران حج و زیارت استانها حضور داشتند، بیان کرد و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم بر لزوم کاهش هزینه سفر عتبات عالیات اصرار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ با اشاره به اینکه “مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۱ را «سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری کرده اند” تلاش همگان برای کاهش هزینه ها، افزایش راندمان، ارتقاء و بهبود کیفیت و تولید محصولات دانش بنیان و رقابت پذیر در زمینه حج و زیارت را خواهان شد.
وی ادامه داد: هزینه های بالا در عرصه رقابت با آزادبرها مؤثر است و باید تلاش شود در امتداد چارچوبی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده اند، کاهش هزینه ها و دستاوردهای بهتر در این عرصه تحقق یابد.
نواب همین طور با اشاره به مشاهدات میدانی خود از روش اجرای طرح «نوین اعزام به عتبات» در عراق، این طرح را فرصتی طلایی برای ابراز وجود و توانایی شرکت های زیارتی دانست و اظهار داشت: برخی استانها در اعزام زوار به اماکن مقدس در عراق و ارائه خدمات در بخش های حمل و نقل، اسکان، تغذیه و پرواز عملکرد خوبی داشتند و عمده زوار این استانها نیز راضی بودند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همین طور اشاره کرد: شرکت هایی که در اجرای طرح نوین عتبات عملکرد رضایت بخشی نداشتند حتما حذف شوند و در مقابل به شرکت هایی که نظر زوار را جلب و خوب عمل کردند باید بیشتر اعتماد شود.

دست هایی در کار است
سیدصادق حسینی ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ هم در این وبینار درباره برخی اظهارنظرها در خصوص هزینه های سفر عتبات عالیات، اظهار داشت: برخی صحبت های مطرح شده ارتباط مستقیم به پروازهای عتبات عالیات دارد که در این ارتباط ما هم گلایه داریم و درصددیم که هزینه و تاخیر پروازها کم شود.
وی با اشاره به قیمت بالای پروازهای عتبات عالیات به نسبت پروازهای تفریحی به برخی کشورهای همسایه، اظهار نمود: این رویکرد نشان میدهد دست هایی در کار است تا مسیر سفر به عتبات عالیات را تغییر دهد و در عوض، مردم به سفرهای سیاحتی کشورهای همسایه رهسپار شوند.
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه “نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال تحول در سبک زندگی اسلامی و نسل جوان بوده است” اظهار داشت: متاسفانه برخی هزینه می کنند تا این اتفاق نیافتد، در نگاه کلان بعضی افراد دنبال تغییر این راهبرد هستند و مانع از تحقق آن می شوند.
حسینی اضافه کرد: از زمان حضور در این سازمان به دنبال حل مشکل پروازها بوده ایم. امیدواریم اقدامات هرچه سریع تر انجام بگیرد و شاهد کاهش هزینه ها در اعزام های هوایی باشیم.
سازمان حج و زیارت برای نوروز، سقفِ هزینه سفر هوایی سوریه را حدود ۹ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و عراق را ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعلام نموده بود که بخش زیادی از این هزینه را به بلیت هواپیما ربط داده بود.

منبع:

دسته‌ها: توریسم