به گزارش عصر توریسم گلستان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از دستگیری قاچاقچی اموال تاریخی در شهرستان گرگان و ضبط ۱۱ شی تاریخی اطلاع داد.
رحمان فرمانی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به این که با همکاری ویژه پلیس امنیت اقتصادی شهرستان گرگان و پایگاه عملیاتی یگان حفاظت میراث فرهنگی مرکز استان، فعالیت فردی در شهر گرگان درزمینه قاچاق اموال تاریخی-فرهنگی تحت رصد قرار گرفت، اظهار نمود: مأموران اعزامی بعد از کسب نیابت قضایی وارد منزل این شخص شده و مبادرت به بازرسی منزل وی کردند.
وی با اشاره به اینکه بعد از بازرسی تعداد 11 قلم اموال فرهنگی، تاریخی از منزل وی کشف و ضبط شد، اضافه کرد: متهم که طبق تحقیقات صورت گرفته یکی از حفاران غیر مجاز منطقه است، بعد از تشکیل پرونده به همراه اموال کشف شده برای سپری شدن مراحل قانونی به نیروی انتظامی تحویل گردید.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خاطرنشان کرد: نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان به صورت شبانه روزی درحال نظارت مناطق تاریخی سطح استان هستند و هرگونه گزارش و اخبار تخلف به سرعت پیگیری خواهد شد.
فرمانی از همه مردم استان درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه موردی در این خصوص مراتب را با شماره تماس 32241557-017 در بین بگذارند و اظهار داشت: برای حراست و محافظت از اموال و اشیا تاریخی همه باید دست به دست هم دهیم.