عصر توریسم: سفارت روسیه در ایران، در اطلاعیه ای اعلام نمود که اظهارات سفیر مسکو در تهران در مصاحبه با یکی از رسانه های روسیه در مورد سفر گردشگران این کشور به ایران، از طرف تعدادی از رسانه های فارسی زبان بصورت تحریف شده انتشار یافته است.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، در قسمتی از متن بیانیه سفارت روسیه در ایران در این ارتباط آمده است: «با توجه به تحریف گفته های جناب اقای لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران توسط بخش فارسی بی بی سی و رادیو فردا درباب رعایت پوشش اسلامی و ممنوعیت مشروبات الکلی در ایران، این سفارت موارد ذیل را اعلام می دارد.
گفته های سفیر روسیه در وهله اول خطاب به گردشگران روسی بود که قصد سفر به ایران را دارند و می بایست قوانین محلی را که ما بسیار به آنها احترام می گذاریم، رعایت نمایند.
موجب تعجب است که رسانه های مذکور از انتشار دیگر گفته های جناب اقای لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در رابطه با توسعه رو به رشد روابط روسیه و ایران منجمله همکاری در زمینه نظامی – فنی خودداری کردند.
در عین حال خاطرنشان می سازیم رسانه های “بی بی فارسی” و “رادیو فردا” که در برنامه های خود از حقوق بشر دفاع کرده و با پناهجویان اوکراینی که بی گمان به حمایت و کمک نیاز دارند ابراز همدردی می کنند، اما در حقیقت مشکلات اساسی ای که پناهجویان از افغانستان، عراق و سوریه با آنها روبرو هستند را نادیده می گیرند. تاکید می نماییم که پناهجویان از این کشورها بخاطر اقدامات تجاوزکارانه ایالات متحده امریکا و متحدان آنها در ناتو است که در چنین شرایط سخت زندگی قرار گرفته اند. این مساله چیزی جز نمایش دورویی و نژادپرستی از طرف “بی بی سی فارسی” و “رادیو فردا” نیست که انسان ها را به درجه اول و دوم تقسیم می کنند.»
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، برمبنای آنچه که برخی رسانه ها منتشر نموده اند، سفیر روسیه در تهران در مصاحبه با روزنامه “ایزوستیا “چاپ مسکو گفته است که من بارها و با صراحت به ایرانیها گفته ام که دو مساله عمده مانع ورود شهروندان روس و نه فقط گردشگران به ایران می شود.
یکی مساله دستورالعمل پوشش زنان است که امروزه حجاب حتی در گرما در همه جای این کشور، الزامی است و دیگری این که مشروبات الکلی ممنوعست.

در پی انتشار این اظهارات، دستیار وزیر امور خارجه به اظهارات سفیر روسیه در ایران در مورد موانع سفر گردشگران روسی به تهران پاسخ داد.

به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، سید رسول موسوی در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت: «‏جاذبه های اصلی گردشگری ایران عزیز ما زیارت، فرهنگ، هنر، تاریخ و تمدن است مزیتهایی که منحصر بفرد بوده و دیگران ندارند. گردشگری سلامت مزیت دیگری است که می تواند ایران را قطب پزشکی منطقه نماید. مشکل اصلی صنعت گردشکری ما ضعف زیر ساختها و مدیریت امور است نه مهیا نبودن بساط ع… خ.. »

دسته‌ها: توریسم