به گزارش عصر توریسم استاندار فارس دستور داد تا ارتقاء حریم حرم های مطهر آستان مقدس احمد ابن موسی(ع) و سید علاءالدین الحسین (ع) شهر شیراز به ۳۶۰ هکتار در کمیسیون ماده ۵ مطرح شود و تصریح کرد: محوطه شهر زیارتی اهل بیت(ع) در شهر شیراز راه اندازی شود.
دکتر محمد هادی ایمانیه روز پنجشنبه در «شورای عالی زیارت» استان فارس ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این شورا در جهت تحقق شعار سومین حرم اهل بیت(ع) در صحنه عمل اقداماتی وسیعتر و کاملترانجام و در کمیسیون ماده ۵ مطرح شود.
دکتر ایمانیه دستور داد تا ارتقاء حریم حرم های مطهر آستان مقدس احمد ابن موسی(ع) و سید علاءالدین الحسین (ع) شهر شیراز به ۳۶۰ هکتار برسد و طرح جدید تسهیلاتی دولت برای دهک های اول و دوم طرح معیشتی اطلاع داد و اظهار داشت: ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن با بازپرداخت ۱۰ ساله و بهره ۴ درصد به دهک های اول، دوم و سوم ساکن در بافت حرم های مطهر اختصاص خواهد یافت.
نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به اینکه محوطه شهر زیارتی اهل بیت(ع) در شهر شیراز راه اندازی شود، اظهار داشت: همه دستگاههای اجرایی تا یک ماه آینده مکلف هستند برنامه خودشان را برای محوطه حریم حرم تدوین و ارائه نمایند.
دکتر ایمانیه در ادامه با تکیه بر جمع آوری معتادین در حریم حرم های مطهر، از شهرداری شیراز خواست تا فضاسازی فاخر و در شأن نوادگان امام موسی کاظم(ع) صورت گیرد.
استاندار فارس ضمن اشاره به عزم جدی دولت در طرح «رفع فقر مطلق از جامعه ایرانی» تشریح کرد: اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان خانواده های گرفتار فقر مطلق را تا یک ماه آینده در حریم حرم های مطهر احصاء کند تا با بسته های حمایتی ویژه، مساعدت لازم برای رفع چهره فقر صورت گیرد.
نماینده عالی دولت در فارس اداره کل اوقاف و امور خیریه استان را مکلف کرد تا به امور عمرانی، زیر بنایی و… مساجد حریم حرم های مطهر رسیدگی ویژه کند.
وی طرح جهش تولید مسکن را یاد شده قرار داد و از آمادگی برای مساعدت و واگذاری تسهیلات به دانشجویان علوم دینی و دانشجویان دانشگاه ها برای ساخت مسکن در حریم حرم های مطهر شهر شیراز اطلاع داد.
دکتر ایمانیه بر لزوم رعایت موازین شرعی در بوم گردی و گردشگری های اطراف حرم های مطهر تصریح کرد و بیان داشت: از دادن مجوز راه اندازی بوم گردی در حریم حرم ها به این مهم توجه ویژه شود.
استاندار فارس اضافه کرد: آئین نامه تسهیلات ویژه سازمان های خدمات رسانی همانند آب، گاز و برق برای حریم ۳۶۰ هکتاری حرم های مطهر شاهچراغ(ع) و سید علاءالدین الحسین(ع) تدوین شود.
دکتر ایمانیه در ادامه ضمن اشاره به این که شیراز مدفن امام زادگان جلیل القدر است، دستور داد تا حریم حرم علی ابن حمزه(ع) به مساحت ۵ هکتار تعریف شود و به شکل ویژه مورد توجه قرار گیرد.
در آخر مبحث امنیت و پاکیزگی فضای سبز در این فضای ۳۶۰ هکتاری هم مورد تاکید ویژه قرار گرفت.

منبع: