به گزارش عصر توریسم خراسان رضوی نخستین اجلاس جهانی «گردشگری جوانان» سازمان جهانی گردشگری، بیشتر از ۱۳۰ جوان از ۶۰ کشور جهان را در هفته آینده به سورنتو ایتالیا می آورد و به آنان بستری منحصر به فرد برای ایفای نقش پیشرو در آینده این بخش عرضه می دهد.
به نقل از سازمان جهانی گردشگری، این رویداد، نخستین در نوع خود است که توسط سازمان جهانی گردشگری و با همکاری وزارت گردشگری و آژانس ملی گردشگری (ENIT) در ایتالیا برگزار می گردد. این برنامه، جوانان بین ۱۲ تا ۱۸ سال را با رهبرانی ازجمله سیاستمداران و چهره های مهم از دنیای ورزش، غذا، سرگرمی و نوآوری متحد می کند.
زوراب پولولیکاشویلی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری می گوید: «گردشگری جهانی جوانان، ورود نسل بعدی رهبران گردشگری را جشن می گیرد و توانمند می سازد. این امر با عرضه مهارت ها و دانش به جوانان برای متحول کردن گردشگری نه تنها در جوامع خود بلکه در همه جا به ساخت یک میراث ماندگار کمک می نماید.»
این اجلاس مقرر است از ۲۷ ژوئن تا ۳ جولای(۶ تا ۱۲ تیرماه ۱۴۰۱) برگزار گردد که شامل ۶ دوره مسترکلاس در کنار دوگفتگو عصرانه خواهد بود.
ماسیمو گاراوگلیا، وزیر گردشگری ایتالیا اضافه کرد: دولت ایتالیا مفتخر به میزبانی نخستین کنگره جهانی گردشگری جوانان در سورنتو شده است. ما مطمئن هستیم، ایده ها و پیشنهادهایی پدیدار خواهند شد که می توانند به دولت ها در مورد چگونگی بهبود پیشنهاد گردشگری جهانی و نزدیک تر کردن آنها به نیازهای گردشگران جدید، مشاوره دهند.
الساندرا پریانته، مدیر کمیسیون منطقه ای اروپایی سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد اظهار نمود که گردشگری فرصت هایی را به جوانان می دهد و جوانان هم به گردشگری این فرصت را می دهند که قوی تر و انعطاف پذیرتر شوند.
این اجلاس با تکیه بر نقش این بخش در دستیابی به دستور کار ۲۰۳۰ سازمان ملل و ۱۷ هدف توسعه پایدار (SDGs) بر روی بعضی از چالش ها و فرصت های کلیدی پیش روی گردشگری جهانی تمرکز خواهد نمود. طی این اجلاس، در مورد چاره هایی برای کاهش ضایعات مواد غذایی در گردشگری هم بحث خواهد شد.

منبع: