عصر توریسم: معاون گردشگری وزارت در اجلاس جهانی گردشگری 2022 کره جنوبی، از روند رو به رشد گردشگری ایران با ورود اتباع کشورهای همسایه آگاهی داد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، اجلاس جهانی گردشگری ۲۰۲۲ کره جنوبی از سوم تا چهارم تیرماه در شهرهای سئول و اولسان کره جنوبی درحالی با حضور وزرا و مسؤولان گردشگری ۱۲ کشور اروپایی و آسیایی برگزار شد، که تازه ترین رویکرد و رویه مدیریت گردشگری جهانی بررسی گردید.
علی اصغر شالبافیان نیز در این اجلاس گزارشی از اقدامات، برنامه ها و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در دوران کرونا و پساکرونا ارائه نمود.
او انجام واکسیناسیون سراسری، کاهش نرخ مرگ ومیر بیماران کرونائی و نیز مدیریت و پشتیبانی از فعالان گردشگری را قسمتی از اقدامات اجرائی در امتداد بقای گردشگری در دوران اوج کرونا اعلام نمود.
شالبافیان همین طور رونق گردشگری داخلی و اشاره به تعداد قابل توجه سفر شهروندان ایرانی در تعطیلات نوروز، افزایش آمار گردشگران ورودی به دنبال صدور باردیگر روادید، تسهیل شرایط مورد نیاز و نیز میزبانی از گردشگران کشورهای همسایه را نقطه عطف روند رو به رشد گردشگری کشور در دوران پساکرونا برشمرد.
باتوجه به اینکه یکی از رویکرد های اصلی این اجلاس جهانی پرداختن به موضوع اکوتوریسم و طبیعت گردی بود، معاون گردشگری گزارش از اقدامات کمیته ملی طبیعت گردی، رویکرد ایران در بهره مندی از ظرفیت های طبیعی در راه توسعه گردشگری و نیز دستاوردهای حاصل در راه اندازی اکولوژها و اقامتگاه های بوم گردی در سطح کشور را بیان نمود.

منبع: