عصر توریسم: خراسان رضوی معاون هماهنگی مدیریت امور زوار استانداری خراسان رضوی از میزبانی حدود 3.7 میلیون مسافر از شروع تابستان در مشهد آگاهی داد.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از شروع تیر ماه سال جاری ۸۵۴ هزار و ۲۰۲ سفر ورودی به مشهد انجام شده که سه میلیون و ۷۱۱ هزار و ۸۴۵ مسافر وارد مشهد شده اند.

وی اضافه کرد: از این تعداد سهم سفرهای حمل و نقل عمومی جاده ای ۵۲ هزار و ۷۹ سفر با ورود ۸۴۱ هزار و ۶۴۸ مسافر، سهم سفرهای ریلی ۱۰۸۲ سفر با ورود ۵۱۹ هزار و ۵۲۶ مسافر، سهم سفرهای هوایی ۲۵۱۴ سفر با ورود ۳۵۴ هزار و ۳۴۸ مسافر و سهم خودرو های شخصی ۷۹۸ هزار و ۵۲۷ سفر با ورود یک میلیون و ۹۹۶ هزار و ۳۲۳ مسافر به مشهد بوده است.

معاون هماهنگی مدیریت امور زوار استانداری خراسان رضوی درباب وضعیت خروج مسافران از مشهد نیز اظهار داشت: در این بازه زمانی از مجموع ۸۳۵ هزار و ۲۲۲ سفر خروجی، سه میلیون و ۵۹۸ هزار و ۵۲۶ مسافر از مشهد خارج شده اند.

گنابادی نژاد افزود: سهم سفرهای حمل و نقل عمومی جاده ای ۴۶ هزار و ۸۰۳ سفر با خروج ۷۶۹ هزار و ۱۱۸ مسافر، سهم سفرهای ریلی ۱۰۸۲ سفر با خروج ۵۲۰ هزار و ۷۱۳ مسافر، سهم سفرهای هوایی ۲۵۰۶ سفر با خروج ۳۴۶ هزار و ۸۱۴ مسافر و سهم خودرو های شخصی ۷۸۴ هزار و ۸۳۱ سفر با خروج یک میلیون و ۹۶۱ هزار و ۸۸۱ مسافر از مشهد بوده است.

ورود بیش از ۱۳۰ هزار توریست خارجی از شروع تابستان

وی با اشاره به ورود ۱۳۰ هزار و ۷۷ مسافر خارجی از شروع تیر ماه سال جاری به مشهد اشاره کرد: همین طور در این بازه زمانی ۵۳ هزار و ۳۵ مسافر عراقی، ۶۴۱۵ مسافر افغانستانی و ۷۰ هزار و ۶۲۷ مسافر از سایر ملیت ها وارد مشهد شده اند.

منبع:

دسته‌ها: توریسم