عصر توریسم: همدان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از قلعه ˮاردلانˮ روستای اشتران بازدید کرد و اظهار داشت: باید تدابیری برای بازدید عموم از این بنای تاریخی اندیشیده شود.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، سیدعزت الله ضرغامی پنجشنبه ۶ مردادماه در مسافرت هیأت دولت به استان همدان، از قلعه تاریخی اردلان بعنوان یکی از آثار پرارزش همدان دیدن کرد.
وی در بازدید از قلعه تاریخی اردلان، ضمن اشاره به این که باید تدابیری برای بازدید عموم از این بنای تاریخی صورت گیرد، اظهار نمود: قلعه اردلان موقعیت بسیار مناسبی دارد.
ضرغامی اضافه کرد: وضعیت جاده گنجنامه به تویسرکان جزء برنامه های سفر است و باید پیگیری های لازم صورت گیرد تا گردشگری شایسته ای در این راه پا بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که این بنا مالک خصوصی دارد ما هم آمادگی کامل داریم در حوزه مرمت و عرضه تسهیلات یاری گر باشیم تا کاربری متناسب برای بنا تعریف شود.
قلعه اردلان تویسرکان متعلق به دوره قاجار و در روستای اشتران واقع است، کنار بنا یک حمام تاریخی قرار دارد که مکمل قلعه بوده و قناتی هم در داخل قلعه وجود دارد. این بنا در سال ۱۳۸۳ با شماره ۱۱۳۷۹ در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است.

منبع: