به گزارش عصر توریسم به گزارش عصر توریسم، اقدام جهت تسهیل ورود گردشگران عراقی به ایران در میز تخصصی گردشگری ایران و عراق در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بررسی و مصوبات اجرایی مربوطه در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش عصر توریسم به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، میز تخصصی گردشگری ایران و عراق با هدف بررسی مسائل و رفع موانع و محدودیت های موجود در جهت توسعه مناسبات گردشگری و افزایش گردشگران ورودی عراق به جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه – ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ – با مدیریت دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی در محل معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی برگزار شد.
در این نشست که با مشارکت نهادهای فرابخشی و اثرگذار در روابط دو کشور همچون وزارت امورخارجه، سازمان راهداری و حمل و نقل، سازمان بنادر و دریانوردی و همینطور نمایندگان معاونت گردشگری و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد، موانع و مشکلات در بحث ورود گردشگران عراقی به کشورمان احصا و مورد بررسی قرار گرفت. موضوع هایی همچون تسهیل حمل و نقل گردشگران عراقی با ایجاد خطوط مسافرتی زمینی منظم و هم شکل گیری خطوط حمل و نقل دریایی همچون موارد مطرح شده در این جلسه بوده است.
نمایندگان و مدعوین نشست فوق مسائل و مشکلات مربوطه را مطرح نمودند و مقرر شد این نشست با سایر نهادها و بخش های در رابطه با حمل و نقل و ترانزیت گردشگران عراقی به کشور در آینده ای نزدیک باردیگر برگزار گردد. لازم به ذکر است کشور عراق یکی از کشورهای مهم هدف جمهوری اسلامی ایران جهت برقراری روابط و توسعه گردشگری به شمار می آید و با عنایت به این که گردشگران ورودی از این کشور با علایق متنوع سلامت، زیارت و تفریح به ایران سفر می کنند ازاین رو مخاطبان مهمی در اقتصاد حوزه گردشگری به شمار می آیند.