عصر توریسم: زمان بازدید از مجموعه برج موزه آزادی تا ساعت 21 افزایش پیدا کرد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی بنیاد رودکی، باتوجه به استقبال بازدیدهای مردمی و توریستهای داخلی و خارجی در ایام باقی مانده تابستان از دهم شهریور تا ۱۴ مهر که همزمان با هفته گردشگری و روز تهران است، زمان بازدید از برج آزادی به ساعت ۲۱ تغییر یافت.
پیش از این زمان بازدید از برج آزادی تا ساعت ۱۸ بود. بر این اساس علاقه مندان علاوه بر بازدید طبقات داخلی و بام برج، می توانند از موزه های عکاسی، شهاب سنگ، ایرانشناسی و نمایشگاه های هنری این مجموعه دیدن کنند.
سومین نمایشگاه نقاشی رویای کودکی من نیز با همکاری گروه هنری ژامک با مدیریت و سرپرستی لیلا زمانی، چهارم تا ۱۸ شهریور همه روزه به جز شنبه از ساعت ۹ تا ۲۱ در تالار آیینه برج آزادی برپاست.
این رویداد هنری با حضور ۱۸ تن از استادان هنرهای تجسمی و ۵۵ تن از هنرمندان با ۱۲۰ تابلوی نقاشی، آثار حجم، مجسمه و عروسک نمایشی برگزار می گردد.

به گزارش عصر توریسم به نقل از خبرگزاری ایرنا، برج آزادی سال ۱۳۴۹ توسط حسین امانت ساخته شد و دی ۱۳۵۰ به بهره برداری رسید، معماری برج، ترکیبی از معماری هخامنشی، معماری ساسانی و معماری اسلامی است. این بنا سال ۱۳۵۳ در لیست آثار ملی ثبت گردید، برج آزادی بصورت یک یادمان تولید شده است، مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی متشکل از چند بخش در طبقه تحتانی برج قرار دارد و با پنج هزار مترمربع دربرگیرنده برج اصلی نیز هست.
مجموعه فرهنگی هنری موزه و برج آزادی شامل بخش هایی همچون بزرگترین موزه عکاسی ایران و منطقه، تالار آئینه، کتابخانه و تالارهای فرهنگ، اقوام، آسمان، سالن های دانستنی ها، ایرانشناسی، نگارخانه، موزه شهاب سنگ، سالن های اجتماعات و برگزاری کنسرت موسیقی و نمایش و سالن تمرین تئاتر و موسیقی است.
منبع: