عصر توریسم: چادرهای اربعین در شهر کربلا هنوز کامل برپا نشده اند. سفر پرشمار و سریع زوار ایرانی به عراق، اما موکب داران ایرانی را وادار کرده تا زودتر از موعد، این چادرها را برای اقامت و پخت غذا برپا کنند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات عکسهایی را از روند برگزاری و آماده سازی موکب های اربعین در شهر کربلا با این توضیح منتشر نمود که بر طبق برنامه ریزی انجام شده توسط کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین، امسال یک هزار و ۸۰۰ موکب ایرانی مستقر در عراق روزانه برای یک میلیون و ۵۵۰ هزار زائر امکان اسکان فراهم خواهند کرد. همین طور این موکب ها در هر وعده غذایی ۲میلیون و ۵۵۰ هزار پرس غذا طبخ و توزیع خواهند کرد.
این ستاد که مسؤولیت اسکان و تغذیه زوار اربعین را به عهده دارد، تصریح کرد: از آنجائیکه خیلی از موکب های عراقی از بعدازظهر روز اربعین مبادرت به برچیدن موکب می کنند، برنامه ریزی شده تا موکب های توانمند ایرانی تا سه روز بعد از اربعین همچنان فعال باشند.

کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین به زوار سفارش کرد برای رعایت عدالت و امکان توزیع خدمات موکب ها به همه زوار، از اسکان بلندمدت و اقامت بیش از ۴۸ ساعت در شهرهای زیارتی اجتناب کنند تا سایر زوار نیز امکان تشرف به حرم ها و اقامت کوتاه مدت را داشته باشند.

فعالیت موکب های ایرانی در مبادی مرزی نیز از چهارشنبه ۱۷ شهریورماه شروع شده است، این موکب ها قرار بود نوزدهم شهریورماه کار خودرا شروع کنند، اما افزایش جمعیت در مرزها، موجب راه اندازی سریع موکب ها در مبادی مرزی شد.

منبع:

دسته‌ها: توریسم