عصر توریسم: رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل از پیشرفت 70 درصدی پروژه مرمت و ایزولاسیون سقف حمام تاریخی آقا نقی ظهیرالاسلام (موزه مردم شناسی) اردبیل آگاهی داد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از خبرگزاری ایرنا از میراث فرهنگی اردبیل، محمدرضا شایقی روز دوشنبه اظهار داشت: این حمام تاریخی که حالا به عنوان موزه مردم شناسی اردبیل نیز شناخته می شود مربوط به دوره صفوی است و مرمت سقف آن برای صیانت از بنا به انجام می رسد.
وی افزود: پروژه مرمت و ایزولاسیون سقف حمام تاریخی آقا نقی از تیرماه سال جاری با اعتباری بیش از پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال شروع شده و در ایام آتی به پایان خواهد رسید.

استان اردبیل با پیشینه غنی و تاریخی خود دارای موزه های گوناگون است که همچون آنها می توان موزه چینی خانه بقعه شیخ صفی، موزه سنگ و کتابخانه تخصصی بقعه شیخ صفی، موزه مفاخر دینی، موزه مردم شناسی، موزه صنایع دستی، موزه تاریخ طبیعی در شهر اردبیل و موزه صارم السلطنه شهر نمین، موزه دیرینه شناسی شهر نیر، موزه دیرینه شناسی شهر خلخال و موزه دیرینه شناسی مشگین شهر اشاره نمود.
۱۵ باب موزه در استان اردبیل وجود دارد که ۹ مورد از آنها زیر پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان بوده و پنج مورد هم وابسته به ارگان ها و نهادهای دیگر است، ضمن این که یک باب واقع در شهرستان مشگین شهر به بخش خصوصی متعلق می باشد.
منبع: