عصر توریسم: رئیس سازمان حج و زیارت از برقراری باردیگر سفرهای ارزان عتبات عراق بعد از اربعین، با قیمت کمتر از سه میلیون تومان آگاهی داد.

به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، سیدصادق حسینی در جلسه ستاد اربعین سازمان حج و زیارت که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر کربلا برگزار شد، اظهار داشت: سفرهای ارزان. قیمت با حدود قیمتی سه میلیون تومان قبل از اربعین برنامه ریزی شد و اعزام ها، بعد از اربعین بصورت کامل اجرا می شود.

رییس سازمان حج و زیارت بیان کرد: برای اولین بار است که با چنین قیمت و اسکان مناسبی زوار به عتبات مشرف می شوند. این اعزام ها زمینی خواهد بود و به زودی جزییات آن نیز از دفاتر زیارتی استانها اعلام می شود.

او اضافه کرد: درباره ی کاهش قیمت سفرهای هوایی که ناشی از بلیت هواپیماست نیز برنامه ریزی و رایزنی هایی را مد نظر قرار داده ایم.

طرح سفر ارزان عتبات با قیمت کمتر از سه میلیون تومان از اواسط تابستان ۱۴۰۱ در تهران شروع شد که همزمان با پیاده روی اربعین متوقف گردید. سازمان حج و زیارت این سفر را در حالی شروع کرد که میانگین نرخ سفر هوایی عراق بیش از ۱۰ میلیون تومان و سفر زمینی در حدود پنج و نیم میلیون تومان بوده است.

بنا بر اظهارات دفاتر خدمات زیارتی و تایید سازمان حج و زیارت، در این سفرها که زمینی صورت می گیرد، از اتوبوس های معمولی و هتل هایی که در فاصله دورتری از حرم ها قرار دارند، استفاده شده است.

منبع:

دسته‌ها: توریسم