عصر توریسم: به گزارش عصر توریسم، باستان شناسان با کاوش در کشور «پرو» به مقبره ای باستانی مملو از گنجینه جواهرات و آثار تاریخی دست پیدا کردند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از لایوساینس، باستان شناسانی که در یک گورستان واقع در کشور «پرو» مشغول فعالیت بودند، یک مقبره یک هزار و سیصد ساله پر زرق و برق را از دل خاک بیرون کشیدند که به تمدن «واری» متعلق می باشد.
باستان شناسان این مقبره را درحالی کشف کردند که بقایای فردی عالی رتبه ای ملقب به «لرد اوئارمی» (Lord of Huarmey) در آن وجود داشت.
به جز لرد اوئارمی، بقایای شش نفر دیگر هم در همان مقبره کشف شد. به نظر می آید بعضی از این افراد از قبر دیگری به این مقبره منتقل شده اند. کارشناسان معتقدند بقایای اجساد این مقبره به چهار فرد بالغ، همچون دو مرد، دو زن و سه فرد جوان متعلق می باشد.
تمام این اجساد به همراه جواهرات طلا و نقره، ابزارهای برنز، چاقو، تبر، سبد، پارچه های پشمی و کالاهای چوبی و چرمی دفن شدند. تعداد اشیائی که به همراه اجساد در مقبره قرار داده شده، آنقدر زیاد است که باستان شناسان فکر می کنند این افراد صنعتگران ماهر و از نخبگان تمدن «واری» بوده اند.
این زیورآلات نقره که با نام ماسوره گوش شناخته می شوند، در میان اشیائی کشف شده اند که در این مقبره قرار داشتند

دسته‌ها: توریسم