عصر توریسم: وزارت خارجه لهستان اعلام نمود که درحال بررسی منشا کتاب اهدایی رییس جمهور فرانسه به پاپ فرانسیس است.
به گزارش عصر توریسم به نقل از آرت نیوز، نسخه ای نادر از کتاب «صلح پایدار: یک طرح فلسفی» (۱۹۷۶) از «امانوئل کانت» به تازگی توسط «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه به پاپ فرانسیس هدیه شد اما وزارت خارجه لهستان گفته که بررسی می کند آیا این نسخه در زمانی که این کشور در طول جنگ جهانی دوم توسط نازی ها اشغال شده بود، غارت شده است یا خیر.

بعد از انتشار تصاویر این کتاب در فضای مجازی، کاربران به تمبری از یک انجمن کتابخوانی لهستانی اشاره کردند که توسط دانشجویان دانشگاه در لویو – که حالا بخشی از اکراین امروزی است – تأسیس شده است و وجود این تمبر سبب تحقیقات بیشتر توسط وزارت خارجه لهستان در اینباره شده است.

«لوکاس جاسینا» سخنگوی وزارت امور خارجه لهستان به خبرگزاری های این کشور گفته، وزارت خارجه درحال بررسی شرایط هدیه امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به پاپ فرانسیس است.

یک روزنامه نگار فرانسوی به نام «آرنو بدات»
ادعا کرده که این نسخه نادر، از یک متخصص کتاب های کمیاب در پاریس خریداری شده است. بر مبنای وبسایت فروشگاه، اثر مورد بحث از حدود سال ۱۹۰۰ در فرانسه بوده است.

ادعاهایی مانند این غیر معمول نیست، چونکه نیروهای آلمانی در لهستان هزاران اثر فرهنگی را در طول جنگ غارت کردند. برای مثال، در اوایل سال جاری، فرانسه ۱۵ اثر هنری غارت شده توسط نازی ها همچون نقاشی های ذگوستاو کلیمت» و «مارک شاگال» را بازگرداند.

دسته‌ها: توریسم