عصر توریسم: عصر توریسم: تعطیلی مجموعه کاخ های سعدآباد تا روز چهارشنبه، نهم آذرماه تمدید گردید.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، روابط عمومی و امور بین الملل سعدآباد درحالی که از تعطیلی این مجموعه تاریخی در روز سه شنبه، هشتم آذرماه بدنبال سفر «محمد شیاع السودانی»، نخست وزیر عراق به ایران آگاهی داده بود، اینک اعلام نموده است: تعطیلی این مجموعه تا روز چهارشنبه، نهم آذرماه ادامه دارد.
مجموعه سعدآباد به سبب آن که محلی برای استقبال و میزبانی از میهمانان خارجی نهاد ریاست جمهوری بوده، بارها تعطیل شده است. بنا بر اظهارات قبلی مسؤولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تولیت دو کاخ در مجموعه سعدآباد، یعنی کاخ فریده دیبا (مادر فرح دیبا) و کاخ ملکه مادر به عهده نهاد ریاست جمهوری است و این نهاد برای پذیرایی میهمانان خارجی خود از کاخ ملکه مادر (معروف به ساختمان جمهور) استفاده می نماید.
مجموعه سعدآباد زمان بازگشایی و فعالیت این مجموعه را هنوز اعلام نکرده است.
محوطه و کاخ های سعدآباد در نیمه دوم سال، به جز روزهای تعطیل از ۸ بامداد تا ۱۷ عصر باز هستند و فروش بلیت آن تا ساعت ۱۵: ۳۰ به انجام می رسد.
مجموعه سعدآباد در محدوده تجریش، منطقه زعفرانیه واقع شده و دسترسی به آن از درِ میدان دربند و همین طور خیابان خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری، امکان پذیر است.

منبع: