به گزارش عصر توریسم، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تأکید بر این که همه باید باهم حرف بزنند تصریح کرد: بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفت و گو است.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، عزت الله ضرغامی در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در مورد جلسات خود با برخی فعالان سیاسی عنوان کرد: پنج سال است با دوستانی که گرایش سیاسی مختلف دارند جلسات نسبتا ثابتی داریم، البته از وقتی که من مسئولیت گرفتم کمتر می توانم در این جلسات شرکت کنم.
وی افزود: بیشتر این دوستان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند. در این جلسات دور هم می نشینیم در مورد مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی صحبت می نماییم که خیلی مفیدست برای اینکه هم دیدگاه ها به هم نزدیک می شود، هم قرائت ها و روایت هایی که در مورد یک پدیده واحد وجود دارد، بیان می شود.
ضرغامی اضافه کرد: این جلسه، جلسه خوبی است که محلش هم تغییر می کند هم در دفتر من تشکیل شده هم در دفتر آقای عارف هم در دفتر بقیه آقایان. همه باید باهم حرف بزنند بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفت و گو است. من شنیدم که هم آقای رییس جمهور و هم آقای رییس قوه قضائیه جلسات این چنینی را دارند که جریان های سیاسی مختلف می آیند با آنها گفت و گو می کنند این حتما می تواند به نزدیک کردن افکار کمک نماید و مفیدست.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در مورد وقایع اخیر هم دیداری با فعالان سیاسی داشته است، اظهار داشت: در مورد وقایع اخیر هم یک جلسه داشته ایم که با همین اغتشاشات همزمان شد و با هم گفت و گو می نماییم. به نظر من خیلی از راهبردهایی که در زمینه سخت گرفته می شود، می تواند با راهبردهای نرم و اقدامات نرم تعدیل شود.
این عضو دولت سیزدهم اشاره کرد: در حقیقت ما چون در زمینه دوم کمتر کار می نماییم سختی کار می افتد روی دوش دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی. این چیزی است که فکر می کنم همه قبول دارند، همه وزرا قبول دارند و یکی دو بار هم که بحث شد همه روی این مسئله تاکید نمودند که ما در آن حوزه ها کم کاری داریم. خود من در دانشگاه شریف حدود سه ساعت با دانشجوها گفت و گو داشتم بخش زیادی از آنها کسانی بودند که دو سه هفته قبل در صحن دانشگاه تجمعاتی داشتند و سوال شعارهای ساختارشکنانه دادند اما وقتی یک نشست آزاد گفت و گو تشکیل شد، آمدند پشت تریبون همه حرف هایشان را زدند پاسخ ها را شنیدند پس از جلسه هم حدود یک ساعت و نیم در محوطه دانشگاه با تک تک بچه ها صحبت می کردم حتی برخی کارها داشتند که برایشان پیگیری کردم این که چقدر به نتیجه رسیده را فعلا نمی دانم. اما این جلسه اداره می شود بچه ها می آیند در جلسه سوالات شان را می گویند.
ضرغامی در آخر با اعلان اینکه یک مشکل دیگر هم داریم که مربوط به ما و رسانه ها می شود، اظهار داشت: امسال برای ۱۶ آذر دانشگاه های زیادی من را برای صحبت دعوت نمودند که به همه آنها جواب منفی دادم، علتش این است که در همین دانشگاه شریف وقتی مطالب مختلف اقناعی گفته می شود یک رسانه یک جمله را درست می کند برای خودش از این طرف و آن طرف صحبت جمله ها را درست می کند و آنرا منتشر می کند و همه هم از روی آن کپی می کنند و می روند آن وقت شبهه ایجاد می شود که واقعاً چنین حرفی زده شده یا نه بعد هم توضیح داده می شود که اصل این حرف این بوده است و آنرا همه دلسوزان جامعه قبول دارند این مسئله موجب می شود که آن آزادی عمل که خواص بتوانند بروند مستقیم صحبت کنند و مسائل را حل کنند گرفته شود که به نظر من رسانه ها باید به این روند کمک کنند.